قدرت دریایی ایران توازن قوای کشورهای غیربومی در منطقه را به چالش کشیده است/ ایران اسلامی و ایرانی انزوا گریز و تحریم­ ناپذیر است

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

قدرت دریایی ایران توازن قوای کشورهای غیربومی در منطقه را به چالش کشیده است/ ایران اسلامی و ایرانی انزوا گریز و تحریم­ ناپذیر است

قدرت دریایی ایران توازن قوای کشورهای غیربومی در منطقه را به چالش کشیده است/ ایران اسلامی و ایرانی انزوا گریز و تحریم­ ناپذیر است

امیر دریادار ایرانی در نشست خبری صبح امروز، جمعه ۳ آذرماه گفت: حراست و پاسداری از منافع کشور در محدوده آب های ساحلی، سرزمینی، منطقه نظارت، فلات قاره و منطقه ویژه اقتصادی و همچنین برقراری تامین خطوط مواصلاتی و حفظ امنیت آب راه ها در زمان صلح و جنگ و جاری ساختن قوانین، مستلزم داشتن قدرت دریایی در تراز منطقه ای و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی حیات، نشست خبری امیر دریادار ایرانی صبح امروز، جمعه ۳ آذرماه برگزار شد.

در این نشست، امیر ایرانی با ضمن گرامیداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی گفت: عملیاتی که با ازخودگذشتگی دریادلان نیروی دریایی ارتش، تنها 67 روز پس از آغاز جنگ تحمیلی توانست موجودیت نیروی دریایی رژیم بعثی را برای هشت سال آینده آنگونه در از صحنه محو و شاه رگ اقتصادی دشمن را به طور کامل قطع گردد،که تا سال ها پس از جنگ هم نتوانست از خلیج فارس نفت صادر کند.

وی افزود: با مجاهدت نیروی دریایی و اسکورت بیش از ده هزار کشتی تجاری و نفتکش، هیچ گاه ایران عزیز با توقف صادرات نفت و واردات کالاهای در طول جنگ مواجه نشد و اجازه نداد علاوه بر جنگ نظامی، جنگ اقتصادی نیز بر کشور تحمیل شود.

امیر ایرانی اصریح کرد: خوی حیوانی و وحشی گری حقیقی رژیم سفاک و غاصب و کودک کش صهیونیست را که در میدان نبرد توان مقابله ندارد و با بی رحمی تمام کودکان و زنان را قتل عام می کند محکوم می کنم.

وی تصریح کرد: امروز فرزندان ایران در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ایجاد ابهامات راهبردی متعدد در حوزه دفاعی و دریایی توانسته در هندسه شوم ترسیمی دشمن اضلاع توطئه، تحریم و تهدید را خنثی و مسیر انقلابی خود را با اتحاد همه جانبه و همگرایی و هم افزایی همه اقوام عزیز ایران زمین در راستای توسعه همه­جانبه و پایدار با تقویت ارتباط با ملل جهان در مسیر پیشرفت و تحقق ایران قوی با قدرت و اقتدارگام برمیدارد. و معتقدیم ایران قوی با مشارکت تک تک ایرانی ها محقق خواهد شد.

امیر دریادار ایرانی عنوان کرد: فرزندان اصیل ایران عزیزدر نیروی دریایی راهبردی ارتش با اراده پولادین و توانایی­های علمی و عملی و امید و پشتکار جوانان روشن ضمیر توانسته اند با تغییر الگو های های راهبردی بیش از پیش اقتدار نظام اسلامی را به جامعه جهانی ارائه نمایند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: وظیفه خود میدانم که بعنوان سرباز ولایت تشکر ویژه ای از مقام معظم رهبری داشته باشم زیرا بی شک با ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریا محور با همراهی اراده جدی سران محترم سه قوه قطعا فصل جدیدی از تغییر رویکرد اقتصاد بری به اقتصاد بحری صورت خواهد گرفت و گامی اندیشه ای و عملی برای احیای اقتصاد کشور خواهد بود معتقدم اجرای صحیح این سیاست ها در مسیر تمدن سازی دریایی ایران اسلامی نقش بسیار مهمی خواهد داشت و همرزمانم آمادگی هرگونه مشارکت و نقش آفرینی در این عرصه مهم را دارند و امیدواریم مجلس انقلابی و دولت مردمی از ظرفیت های بالقوه موجود در این نیروی راهبردی استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: ایران عزیز ما برای قرار گرفتن در تراز یک کشور تمدن ساز دریایی اسلامی با تقویت مولفه های قدرت دریایی خود با رویکرد صلح طلبانه، مولفه های نظام بین الملل را با قدرت پی می گیرد.

امیر دریادار ایرانی به قدرت ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: یکی از عرصه های غیر قابل اغماض با توجه به موقعیت جغرافیای سیاسی کشورمان در منطقه غرب آسیا، میزان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران درعرصه دریایی است. قدرتی که تنها به توانمندی عملیاتی دریایی در جنگ خلاصه نمی شود بلکه کنترل تجارت بین الملل، توانایی بهره برداری و کنترل منابع اقیانوسی، بهره گیری از قدرت اقتصادی دریایی به عنوان ابزار دیپلماسی و نفوذ سیاسی را شامل می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: امروزه که جهان با چالش های بیشتری در دریا از قبیل قاچاق، دزدی و تروریسم دریایی در شریان های تجارت جهانی و اختلافات درباره حاکمیت آب های بین المللی روبرو شده است حراست و پاسداری از منافع کشور در محدوده آب های ساحلی، سرزمینی، منطقه نظارت، فلات قاره و منطقه ویژه اقتصادی و همچنین برقراری تامین خطوط مواصلاتی و حفظ امنیت آب راه ها در زمان صلح و جنگ و جاری ساختن قوانین، مستلزم داشتن قدرت دریایی در تراز منطقه ای و بین المللی است. این نیازمندی زمانی بیشتر به چشم می آید که رصد ناوگروه های غیر بومی طی سال های متمادی نشان می دهد در منطقه به دنبال برهم زدن توازن قوایی هستند. زیرا با اعمال حاکمیت دریایی ایران عزیز، منافع آن ها به چالش کشیده شده است.

وی ادامه داد: بی شک نظم جهانی لیبرال محور که منظور همان آمریکاست در حال حاضر جای خود را به نظم چند قطبی داده است و از پیامدهای این نظم جدید شکل گیری ائتلاف‌ها و نمایش قدرت توسط قدرت‌های نوظهور می‌باشد در این بین جمهوری اسلامی ایران با گفتمان مقاومت و با شعار صلح و دوستی جهت جانمایی و نمایش توانمندی از جایگاه خود در دوران گذار نظم جدید بین‌المللی می باشد. که این امر خود یک نشانه از بی‌نهایت نشانه‌های تضعیف هژمونی امریکا و عبور جهان به نظام چند قطبی است و ایران عزیز بهره برداری لازم از پنجره ایجاد شده برای جانمایی جایگاه خود را انجام خواهد داد و نیروی دریایی راهبردی ارتش در این حوزه پیشرو است.

امیر دریادار ایرانی در پایان خاطرنشان کرد: کلام آخر اینکه دشمنان باید بدانند و بفهمند که کشور ایران و تک تک ایرانی ها هرگز منزوی نمی شوند و ایران اسلامی و ایرانی انزوا گریز و تحریم­ ناپذیر است.
در پایان نشست با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش از ۲ کتاب اقتدار ۳۶۰ و دنا بر قله اقیانوس ها رونمایی شد.

قدرت دریایی ایران توازن قوای کشورهای غیربومی در منطقه را به چالش کشیده است/ ایران اسلامی و ایرانی انزوا گریز و تحریم­ ناپذیر است