قلعه نویی: شاید برخی از بازیکنان به خاطر مسائل اخلاقی و انضباطی در تیم ملی نباشند

قلعه نویی: شاید برخی از بازیکنان به خاطر مسائل اخلاقی و انضباطی در تیم ملی نباشند

اظهار داشت: امروز جلسه خیلی خوبی در خصوص کلیت ایران، لیگ، منافع باشگاه‌ها و هماهنکی با تیم ملی امید و بزرگسالان بود. سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی امید دغدغه‌های خود را گرفتند و ما هم بیشتر شنونده بودیم. خودم سال‌ها آن طرف میز و مربی باشگاه بودم، می‌دانم باشگاه‌ها دغدغه خود رادارند. توقع هیات مدیره، رسانه و تماشاگر وجود دارد. با توجه به تقویم فشرده‌ای که فکر می‌کنم در این چند ساله تاکنون نبوده است، سهیل مهدی و کشوری هم در تلاش هستند که هم منافع باشگاه‌ها را در نظر بگیرند و هم تیم ملی.

*باید از عنایتی تشکر کنیم که در این شرایط سخت هدایت تیم امید را پذیرفت

وی افزود: همانطور که می‌دانید تیم امید ما تقریبا چند دهه است که به المپیک صعود نکرده است و باید از رضا عنایتی تشکر کنیم که در این شرایط سخت آمد و این مسئولیت را قبول کرد. با فشار‌هایی هم که بوده خیلی خوب کار را جلو می‌برد.

*لیگ را کاملا رصد کرده‌ایم
سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه هدف ما این است که لیگ مان اعتبار پیدا کند، گفت: در فهرست گذشته ۱۳ نفر از لیگ و ۱۱ نفر دعوت شده به تیم ملی لژیونر بودند و این باعث شد که خیلی از لژیونر‌ها مانند شجاع خلیل زاده، کنعانی زادگان و حسین زاده و چند نفر دیگر به لیگ خودمان بازگردند. این نشان می‌دهد که کادرفنی تیم ملی، لیگ برایش مهم است. لیگ را رصد کردیم و در این ۳، ۴ هفته هیچ مجموعه‌ای از تیم ملی نبوده که آنقدر لیگ را رصد کند. سعی کردیم عدالت را انجام دهیم، نه به فضای مجازی به هیچ چیز دیگر کار نداریم.

*شاید یکسری از بازیکنان به خاطر مسائل انضباطی در تیم ملی نباشند

سرمربی تیم ملی ادامه داد: شاید در اردوی جدید یک سری نفراتی باشند که در اردوی قبلی نبودند. یک سری هم شایستگی داشتند در اردوی قبلی باشند، اما به خاطر یک سری مسائل نبودند. در مرحله جدید هم شاید یک سری به خاطر مسائل انضباطی نباشند. ما علاوه بر مسائل فنی به مسائل اخلاقی و انضباطی در داخل زمین هم خیلی توجه داریم. در بازی با ژاپن در جام ملت‌ها ۳ بر صفر باختیم در صورتی که بازی نزدیک بود. به جای اینکه به بازی فکر کنند به سمت داور رفتند و همین باعث شد گل بخوریم.

*باید کاری کنیم که مردم از فوتبال لذت ببرند
قلعه نویی تاکید کرد: وظیفه ما این است که هم با باشگاه‌ها تعامل کنیم و هم نتیجه خوبی بگیریم. باید کاری کنیم که مردم از این فوتبال لذت ببرند. شما رسانه‌ها هم خیلی تاثیرگذار هستید و انتقاد سازنده کنید. ما هم معصوم نیستیم و کلی اشتباه داریم. امیدوارم دست به دست هم بدهیم و تعامل خوبی داشته باشیم و نتیجه خوبی بگیریم. نتیجه فقط برد و باخت نیست و باید رو به جلو هم حرکت کنیم. فکر می‌کنم این کار را در تیم ملی انجام دادیم.

* این چیز‌ها درباره سردار را شنیدیم؛ اما فکر نمی‌کنم

سرمربی تیم ملی در مورد وضعیت سردار آزمون و آیا برای جام ملت‌های آسیا با ما صحبت کرده است یا خیر، گفت: همه بازیکنان برای ما عزیز هستند و همه هم وطن و مردم عزیز را دوست دارند. سردار بازیکن خود من بوده و در ۱۵ سالگی در سپاهان کنار من بود و حتی اردو هم بردیم. این چیز‌هایی است که ما هم شنیدیم، اما یقینا همه ما عاشق ایران عزیز و مردم هستیم. شرایط سختی در مملکت و فوتبال داریم. اما جایی که ما مسئولیت داریم باید وظیفه مان را انجام دهیم. ما مامور به تکلیف هستیم و باید تا جایی که می‌توانیم مردم را خوشحال کنیم. خراطی هماهنگی‌ها را انجام می‌دهد و الهویی هم یکی از وظایفش این است که با لژیونر‌ها صحبت کند. این چیزی که شما می‌گویید (در مورد سردار) را ما هم شنیدیم، اما فکر نمی‌کنم.

*ما همان سیاست و روش فرگوسن را داریم
وی با اشاره به اینکه ۲ اتفاق خوب افتاده است، عنوان کرد: یک اینکه تیم ملی اتحاد و وحدت دارد البته در گذشته هم بود. قبل از بازی‌های کافا می‌خواستیم به یک سری از بازیکنان استراحت بدهیم، اما خودشان داوطلبانه آمدند و این مسئله خیلی مهمی بود. برای همین بازی با بلغارستان هم می‌خواستیم به یکی دو بازیکن استراحت بدهیم، اما آن‌ها هم راغب بودند بیایند. این‌ها موفقیت‌هایی است که ما بدست آوردیم. در تیم ملی علاوه بر نتیجه گیرایی با یک شیب ملایم جوانگرایی هم انجام دهیم. اگر اشتباه نکنم در جام جهانی یکی از تیم‌های پیر مسابقات بودیم. فرگوسن در منچستر تغییرات داشت و نتیجه هم می‌گرفت و لطمه هم نمی‌خورد. ما هم همان سیاست و روش را داریم. کما اینکه در سال ۲۰۰۷ هم همین کار را کردیم. در کنار تیم اصلی تیم ب را هم درست کردیم و که در بازی‌های اردن قهرمان شد، اما با وجود تیم امید و تقویم فشرده نمی‌توانیم تیم ب را تشکیل دهیم. همه بازیکنان عاشقان ایران هستند و خالصانه به دنبال خوشحالی مردم هستند و سردار هم از این قضیه مستثنی نیست.

*خداداد را خیلی دوست دارم، افاضلی هم به روز و کاربلد است

قلعه نویی در مورد حضور خداداد عزیزی و هومن افاضلی در تیم ملی گفت: هر انتخابی یک انتقاد هم دارد. هومن افاضلی تجربه‌های بسیاری دارد و بسیار به روز و کاربلد است. خداداد هم یک وزنه فوتبالی است. او را خیلی دوست دارم و گلی که مقابل اسیترالیا زد و زحماتی کشید را نمی‌توانیم فراموش کنیم. خداداد یک ایرادی در مربیگری اش داشت. او می‌توانست بسیار مربی بزرگی شود، چون بازی‌هایی که از تیم‌های او می‌دیدم متوجه فلسفه مربیگری اش او می‌شدم. به نظرم انتخاب هایش خوب نبود و تیم‌هایی بودند که مشکلات مالی داشتند. به هرحال این افراد بر اساس قابلیت و توانایی انتخاب شدند و می‌توانند به ما کمک کنند.

قلعه نویی