قیمت این جاروبرقی ۱۶۰ میلیون تومان شد / خرید جاروبرقی چقدر هزینه دارد؟

جاروبرقی وسیله‌ای است که به وسیلهٔ مکش، کثافات و گرد و غبار را جمع‌آوری می‌کند. بعضی از جاروبرقی‌ها نیز به وسیله آب کار می‌کنند.

در قدیم برای تمیز کردن محیط اطراف شامل خانه‌ها و متعلقات آنها از جاروهای دستی استفاده میشد. هنوز هم در شهر‌های کوچک و روستاها دیدن‌ای جاروها مسئله عجیبی نیست. ولی با گذشت زمان و رشد زندگی شهری و افزایش راهکارهایی برای صرفه جویی در وقت و هر چه بیشتر شدن آسایش و راحتی انسان ها، وسایل و فناوری‌های برقی بیشتر و بیشتر شده و جارو برقی نیز یکی از وسایلی است که به همین منظور طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفت.

جاروبرقی‌ ها یکی از پرکاربردترین وسایل در زندگی‌های امروزی هستند که نقش بسیار مهمی را در نظافت و پاکیزگی منازل و محیط اطراف ما بر عهده دارند. این وسیله دوست داشتنی بسادگی و با استفاده از قدرت‌های متفاوت مکش می‌تواند به ما در پاکیزه کرده محیط و جمع آوری زباله‌ها و گرد و خاک کمک کند.

شرکت‌های لوازم خانگی مطرح دنیا، با در نظر گرفتن فاکتورهای چون کارایی، قدرت، زیبایی و غیره به تولید و طراحی جاروبرقی می‌پردازند. در کل می‌توان انواع جاروبرقی خانگی را به ۵ گروه زیر طبقه بندی کرد:

جاروبرقی دستی

جاروبرقی عصایی

جاروبرقی ایستاده

جاروبرقی سیلندری

جاروبرقی روباتیک

اگر از نحوه کار جاروبرقی اطلاع داشته باشیم زمانی که دچار مشکل می‌شود به راحتی می‌توانیم عیب آن را برطرف کنیم.

جارو برقی شامل یک موتور است که توسط برق روشن می‌شود و شروع به کار می‌کند، موتور یک فن را به حرکت در می‌آورد که فشار هوا داخل جاروبرقی را کم می‌کند و در این حالت یک خلاء جزئی ایجاد می‌شود. در نتیجه فشار هوای خارج به هوای داخل نیرو وارد می‌کند تا از طریق لوله به داخل جاروبرقی حرکت کند.

وقتی هوا به داخل جاروبرقی می‌رسد گرد و غبار و آشغال‌ها توسط فیلتر از هوا جدا می‌شوند. جاروبرقی‌ها دارای انواع مختلفی از فیلتر می‌باشند. در بیشتر جارو برقی‌ها یک کیسه مخصوص پارچه‌ای یا کاغذی وجود دارد که هوا می‌تواند از آن عبور کند ولی بیشتر گرد و غبار و آشغال‌ها نمی‌توانند عبور کنند و در نتیجه داخل آن جمع می‌شوند.

در بعضی جاروبرقی از یک محفظه ی مخصوص به نام کانیستر استفاده می‌شود که هوای مکیده شده به همراه آشغال‌ها داخل آن با سرعت می‌چرخد و وقتی گرد و غبار به دیواره برخورد می‌کنند به پایین افتاده و ته کانیستر جمع می‌شوند. هوای تقریبا تمیز از بالای آن به بیرون هدایت می‌شود.

در برخی دیگر از جاروبرقی از آب برای تمیزکاری و شستشو استفاده می‌شود، در این حالت گرد و غبار داخل ذرات آب گیر می‌افتند. چون ذرات آب از هوا سنگین تر هستند، وقتی آنها به داخل جاروبرقی می‌رسند در مخزن می‌افتند.

در موتور وکیوم استاندارد در قسمت زیرین فن قرار دارد که مکش هوا را ایجاد می‌کند. وقتی هوا داخل می‌شود به سمت موتور هدایت نمی‌شود و از طریق روزنه‌های کنار به بیرون منتقل می‌گردد. بنابراین در این مدل‌ها از یک فن دیگر برای خنک کردن موتور استفاد ه می‌شود.

در ادامه آخرین قیمت جاروبرقی در بازار را به صورت جدول برای شما آماده کردیم که می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

جاروبرقی