قیمت این خودرو ها ۱۵۰ میلیون افزایش یافت / خودرو های کره ای را بیشتر از این قیمت نخرید

واردات خودرو به عنوان یکی از عوامل مهم در تجارت بین المللی و اقتصاد کشورها، اهمیت بسیاری دارد. با واردات خودرو، فناوری های جدید و پیشرفته به کشور وارد می شود که می تواند به توسعه صنعت خودروسازی داخلی کمک کند. همچنین، واردات خودروهای خارجی می تواند رقابت در بازار داخلی را تشدید کرده و صنعت خودروسازی را به سمت بهبود کیفیت و کاهش قیمت هدایت کند.

بر اساس جدیدترین قیمت خودروی وارداتی، قیمت آزرا گرنجور ۴ سیلندر سال ۲۰۱۹ به ۵ میلیاردو۵۰۰ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت النترا ۲.۰ لیتر نیز ۲ میلیاردو۸۰۰ میلیون تومان است که از خودروهای وارداتی ارزان قیمت به شمار می‌آید. قیمت سوناتا هیبرید تیپ ۱ (GL) سال ۲۰۱۸ نیز به ۵ میلیاردو۲۵۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت کیا سراتو ۲.۰ لیتر اتوماتیک نیز ۲ میلیاردو۹۵۰ میلیون است و خودروی وارداتی ارزان قیمت بازار ایران است. همچنین قیمت اسپورتیج ۴ سیلندر GT لاین سال ۲۰۱۷ نیز ۴ میلیاردو۱۵۰ میلیون تومان اعلام شده است. قیمت سانتافه (ix۴۵) ۴ سیلندر دو دیفرانسیل نیز ۴ میلیاردو۲۰۰ میلیون است.

با توجه به قیمت های اعلام شده در تاریخ ۰۳ آبان ۱۴۰۲، خودرو های کیا اسپورتیج ۴ سیلندر GT لاین ، کیا سراتو ۲.۰ لیتر اتوماتیک و سانگ یانگ رکستون G۴ با افزایش قیمت ۱۵۰ میلیون تومانی رو به رو شدند.

قیمت بازار انواع خودرو کره ای​

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
سانگ یانگ رکستون G۴ ۲۰۱۸/وارداتی صفر ۴,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای آزرا (گرنجور) ۴ سیلندر ۲۰۱۹/وارداتی صفر ۵,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای النترا ۲.۰ لیتر ۲۰۱۸/وارداتی صفر ۲,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای توسان (ix۳۵) ۲.۰ لیتر دو دیفرانسیل ۲۰۱۸/وارداتی صفر ۳,۹۵۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای سانتافه (ix۴۵) ۴ سیلندر دو دیفرانسیل ۲۰۱۷/وارداتی صفر ۴,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای سوناتا هیبرید تیپ ۱ (GL) ۲۰۱۸/وارداتی صفر ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا سورنتو ۴ سیلندر GT لاین ۲۰۱۸/وارداتی

صفر

۵,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو ۲.۰ لیتر اتوماتیک ۲۰۱۸/وارداتی صفر ۲,۹۵۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اسپورتیج ۴ سیلندر GT لاین ۲۰۱۷/وارداتی صفر ۴,۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰