لیونل مسی به دنبال رکوردشکنی در اینترمیامی

 لیونل مسی به دنبال رکوردشکنی در اینترمیامی

در طول دوران حرفه‌ای خود رکوردهای زیادی را شکسته و می‌تواند تا قبل از پایان سال ۲۰۲۳ رکورد باورنکردنی دیگری را ثبت کند. با قهرمانی در لیگ ۱ و کسب چهل و سومین جام مهم دوران حرفه‌ای خود، از پاری‌سن‌ژرمن به تیم MLS اینترمیامی نقل مکان کرد.

انتقال به ایالات متحده به مسی فرصتی برای اضافه کردن به کارنامه افتخاراتش می‌دهد. افتخارات فردی مسی شامل هفت توپ طلا و رکورد گل (۶۷۲) و حضور (۷۷۸) برای بارسلونا، در کنار رکورد کلی گل برای لالیگا (۴۷۴) است. با این حال، رکورد تیمی او نیز به همین اندازه باورنکردنی است، با ۴۳ عنوان قهرمانی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۳.

بیشترین جام در تاریخ فوتبال مردان

 لیونل مسی به دنبال رکوردشکنی در اینترمیامی

رکورد جام‌های مسی یک دستاورد بزرگ برای این مهاجم کهنه‌کار به حساب می‌آید، اما جایگاه او به عنوان موفق‌ترین فوتبالیست تمام دوران‌ها توسط هم‌تیمی قدیمی‌اش دنی آلوس در بارسلونا به چالش کشیده شده است.

این دو نفر در کاتالونیا یک زوج مرگبار را تشکیل داده بودند و آلوس همچنین با بایا، سویا، پی‌اس‌جی، یوونتوس و سائوپائولو و برزیل عناوین قهرمانی به دست آورد و در تعداد جام‌های کسب شده (۴۳) با مسی مساوی است. در تعداد جام‌های آلوس در رابطه با جام‌های کسب شده خارج از لیگ برتر برزیل و بازی نکردن در یکی از فینال‌های سوپرکاپ فرانسه در پاری‌سن‌ژرمن، تردید وجود است، اما خود بازیکن این آمار را تایید کرده است.

آیا لیونل مسی می‌تواند رکورد بیشترین جام‌های کسب شده را در سال ۲۰۲۳ بشکند؟

با توجه به اینکه بعید است آلوس دیگر موفق به کسب جام شود (با در نظر گرفتن شرایطی که در حال حاضر دارد و دستگیری او به ظن تجاوز و محرومیت از بازی) مسی می‌تواند این رکورد را بشکند. مسی علیرغم مشکلات اینترمیامی در MLS، شروعی عالی در فلوریدا داشته است. کاپیتان آرژانتین قبل از پایان ماه آگوست فرصت دارد تا با گرفتن یک جام از دنی آلوس پیشی بگیرد.