“لیگ تندرستی” در کرمانشاه آغاز شد
“لیگ تندرستی” در کرمانشاه آغاز شد

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان کرمانشاه از آغاز لیگ تندرستی همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه خبر داد. نریمان رحمانی در گفت و گو با ایسنا، لیگ تندرستی را یکی از برنامه های اخیر فدراسیون همگانی برای افزایش فعالیت های بدنی بین مردم دانست و اظهارکرد: این برنامه همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان کرمانشاه از آغاز لیگ تندرستی همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه خبر داد.

نریمان رحمانی در گفت و گو با ایسنا، لیگ تندرستی را یکی از برنامه های اخیر فدراسیون همگانی برای افزایش فعالیت های بدنی بین مردم دانست و اظهارکرد: این برنامه همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه آغاز شده و تا آخر اسفند هم ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه عموم شهروندان می توانند در این لیگ رقابت محور شرکت کنند، افزود: برای اجرای این لیگ سایتی به آدرس irantandorosti.ir از سوی فدراسیون ورزش های همگانی طراحی شده که ساعت ۲۲ هر شب چهار حرکت ورزشی روی آن بارگذاری می شود.

رئیس هیات ورزش های همگانی کرمانشاه گفت: افرادی که علاقمند به شرکت در این لیگ هستند، هر شب با مراجعه به این سایت می توانند چهار حرکت را مشاهده کنند و روز بعد از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب فرصت دارند که این چهار حرکت را در مدت ۳۰ ثانیه اجرا کرده و فیلم اجرای حرکات خود را در این مدت زمانی با ذکر مشخصات و اسم رشته ای که در آن فعالیت دارند، روی سایت بارگذاری کنند.

وی تصریح کرد: در پایان هر هفته قرعه کشی بین شرکت کنندگان انجام می شود و به چهار تا پنج نفر از برگزیدگان مبلغی هدیه داده می شود.

رحمانی تصریح کرد: درپایان این دوره از لیگ تندرستی، استانی که بیشترین شرکت کننده را به نسبت جمعیت داشته حدود ۳۰ میلیون تومان جایزه دریافت می کند. همچنین به کمیته برتر هم ۱۰ میلیون تومان داده می شود و ۳۲ نفر برتر که بیشترین فیلم ها را ارسال کرده باشند هم هر نفر یک میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پروژه‌ای برای دوچرخه‌سواری در مسیر بلوار تاق‌بستان

وی افزود: همچنین ۱۶ استان اول که بیشترین مشارکت را در اجرای این لیگ داشته باشند، سال آینده در لیگ برتر تندرستی باهم رقابت خواهند داشت و استان های رتبه های بعدی هم در لیگ دسته اول تندرستی باهم رقابت می‌کنند.

رئیس هیات ورزش های همگانی کرمانشاه مهمترین هدف از اجرای این طرح را بالا بردن فعالیت های بدنی بین مردم، توسعه آمادگی جسمی و تندرستی، ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی و جلوگیری از کم تحرکی عنوان کرد.

انتهای پیام