ما از لحاظ مالی و اخلاقی ورشکسته هستیم

ما از لحاظ مالی و اخلاقی ورشکسته هستیم

مهدی پاشازاده بازیکن اسبق تیم ملی درباره اینکه بازی با تیم ملی آنگولا می‌تواند محک خوبی برای ملی پوشان برای مسابقات باشد، اظهار کرد: بازی با چنین تیم‌هایی به درد تیم ملی نمی‌خورد، اما چاره‌ای دیگر نداریم. متاسفانه مشکلات خیلی زیاد است و این اتفاقات هم می‌افتد و حداقل با تیمی بازی می‌کنند که اسمش خارجی است.

پاشازاده درباره اینکه چرا حریفان ایران با تیم‌های قدرتمند و مطرح بازی دوستانه برگزار می‌کنند، اما تیم ملی ایران با تیم‌های ضعیف بازی می‌کند، گفت: ارتباط با کشور‌ها خیلی اهمیت دارد و خیلی از کشور‌ها به خاطر مسائل سیاسی نمی‌خواهند با ما بازی کنند. بازی دوستانه با برخی از تیم‌ها هم هزینه بردار است. فدراسیون فوتبال ما هم پولی ندارد که بدهد و همه این مسائل تاثیرگذار هستند.

پاشازاده درباره اینکه با این شرایط می‌تواند در جام ملت‌های آسیا موفق شود، گفت: در ۱۰ سال گذشته هم شرایط تیم ملی به همین صورت بوده است. باید یک چیزی وجود داشته باشد تا آدم امیدوار باشد. وضعیت باشگاه‌های ما از لحاظ زیرساخت‌ها و امکانات را با شرایط باشگاه‌های قطر، امارات و عربستان مقایسه کنید. فوتبال ما از لحاظ مالی و مسائل دیگر ورشکسته است و یک جا‌هایی از لحاظ اخلاقی ورشکسته هستیم. هنوز بازی‌های لیگ شروع نشده بیانیه دادن تیم‌ها و مقصر دانستن داور در نتایج آغاز شده است.

او افزود: تیم ملی فوتبال خوب و بازیکنان مستعدی داریم، اما همه چیز باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا تیم ما در آسیا بتواند موفق شود. ما نمی‌توانیم بازی دوستانه و تدارک خوبی داشته باشیم و از آن طرف هم برنامه ریزی و ساختار درستی نداریم که شانسی برای تیم ملی در آسیا قائل شویم.

پاشازاده