متلاشی شدن باند کلاهبرداری تلفنی با عنوان مسافر در راه مانده
متلاشی شدن باند کلاهبرداری تلفنی با عنوان مسافر در راه مانده

متلاشی شدن باند کلاهبرداری تلفنی با عنوان مسافر در راه مانده رییس پلیس فتا استان کرمانشاه، از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری تلفنی خبرداد و گفت: اعضای این باند با تماس تلفنی با عموم مردم به بهانه در راه ماندن یکی از آشنایان خارجی اقدام به کلاهبرداری می‌‌کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرهنگ علی […]

متلاشی شدن باند کلاهبرداری تلفنی با عنوان مسافر در راه مانده

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه، از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری تلفنی خبرداد و گفت: اعضای این باند با تماس تلفنی با عموم مردم به بهانه در راه ماندن یکی از آشنایان خارجی اقدام به کلاهبرداری می‌‌کردند.

متلاشی شدن باند کلاهبرداری تلفنی با عنوان مسافر در راه مانده

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرهنگ علی عباسی‌کسانی رییس پلیس فتا استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از شهروندان به این پلیس مراجعه و مدعی شد شخصی با وی از طریق واتس‌آپ تماس گرفته و ضمن معرفی خود به‌عنوان دوست یکی از خویشاوندان ساکن کشور عراق با درخواست کمک مالی از وی کلاهبرداری کرده است، همچنین پرونده‌های مشابه دیگری نیز در این زمینه به پلیس فتا کرمانشاه واصل گردید.

وی ادامه داد: شکات در ادامه اظهارات خود گفتند کلاهبردار عنوان داشته که خویشاوند عراقیشان وارد کشور شده و جهت استراحت به منزل آن‌ها مراجعه خواهد کرد، اما پس از حدود دو ساعت با برقراری تماس مجدد و باحالت اضطراب و تشویش اعلام می‌کند خودرو در مسیر خراب‌شده و نیاز به مبلغ بیست میلیون دارند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه ادامه داد: موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری چهار نفر از اعضای این باند دریکی از استان‌های مرزی شناسایی و پس از تشریفات قضایی اعضای اصلی این باند دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

وی بیان اینکه مجرمین پس از انتقال به پلیس فتا بزه انتسابی را پذیرفتند و اظهار ندامت کردند، گفت: کاربران درصورتی‌که درباره چنین تماس‌هایی از طرف دوست و آشنا و یا هر شخصی روبرو شدند بدون بررسی صحت‌وسقم موضوع از واریز وجه هرچند مبلغ کم به جد خودداری کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خطر غول‌های آهنین رها شده در پروژه‌های ساختمانی نیمه کارهکرمانشاه

کسانی از عموم شهروندان درخواست کرد، برای ارتباط و ارسال درخواست‌های خود تنها از راه‌های ارتباطی اعلامی در رسانه‌های معتبر استفاده کنند و هرگونه موارد مشکوک در خصوص جرائم حوزه سایبری را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی به کارشناسان ما اطلاع دهند.

انتهای پیام/پ

مقاله اصلی