مجلس باید از ابزار نظارت برای پیشرفت امور کشور استفاده کند

فضل‌الله رنجبر گفت: باید به سمت استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی برویم و زمینه را برای فعالیت این بخش فراهم کنیم.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایسنا، از بیکاری، تورم و عدم رونق کسب و کار به عنوان سه چالش اصلی اقتصاد ایران یاد کرد و افزود: در حال حاضر اصلی ترین مشکلی که مردم با آن مواجهند، بحث تورم و گرانی است.

وی افزود: این تورم علل و عوامل مختلفی دارد، اما راهکار اصلی کاهش آن، رونق سرمایه گذاری است.

رنجبر گفت: اگر زمینه برای فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور فراهم شود، هم بیکاری کاهش یافته، هم کسب و کار رونق می گیرد و هم تورم مهار می شود.

این داوطلب دوازدهمین دوره انتخابلت مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت آنقدر منابع ندارد که بتواند همه مشکلات را حل کند و از طرفی هم اقتصاد نفتی ما جوابگوی حل مشکلات نیست و باید به سمت استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی برویم.

وی افزود: مجلس می تواند با تصویب قوانین تسهیل گرایانه زمینه حضور و فعالیت هرچه بیشتر سرمایه گذاران را فراهم کند و قطعا این کار تاثیر بسیاری در رونق کسب و کار و تولید و به تبع آن رفع بیکاری و کنترل تورم دارد.

رنجبر تاکید کرد: بخش خصوصی برای فعالیت آرامش می خواهد و ما باید این آرامش را فراهم کنیم.

وی در ادامه در خصوص همکاری دولت و مجلس گفت: مجلس این قدرت را دارد که دولت قوی تشکیل دهد، چرا که تایید وزرای دولت با مجلس است و مجلس اگر بتواند وزرای توانمند را به دولت بفرستد و یک دولت و کابینه قوی تشکیل شود، بسیاری مشکلات مرتفع خواهد شد.

رنجبر گفت: البته همکاری و همراهی دولت و مجلس نباید منجر به غفلت از وظیفه نظارتی‌اش شود و مجلس باید از ابزار نظارت برای پیشرفت امور کشور استفاده کند.

این داوطلب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از طرفی این وظیفه نظارتی نباید افراط گونه شده و به دخالت در امور اجرایی منجر شود و مجلس و نمایندگان باید در این زمینه هوشیارانه و با دقت بسیار عمل کنند.

باید قدرت را به کرمانشاه برگردانیم

رنجبر در ادامه در تشریح اصلی ترین چالش ها و مشکلات استان، از بیکاری به عنوان اصلی ترین آنها یاد کرد و افزود: متاسفانه طی دهه‌های گذشته کرمانشاه همواره جزو استانهای با نرخ بیکاری بالا بوده و باید در این زمینه چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.

وی افزود: یکی از راهکارهای موثری برای کاهش نرخ بیکاری، آوردن سرمایه گذاران به استان و رونق سرمایه گذاری است و در همین راستا باید شرایط این حضور و فعالیت را فراهم کنیم.

رنجبر از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و حاشیه نشینی به عنوان یکی دیگر از چالش‌های اصلی استان یاد کرد و افزود: در حال حاضر یک سوم جمعیت کلانشهر کرمانشاه حاشیه‌نشین هستند و بسیاری آسیب‌های اجتماعی از دل همین حاشیه‌ها است و باید این وضعیت سامان یابد.

این داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرمانشاه بر اساس سند آمایش سرزمینی، مرکز ارائه خدمات درجه یک در غرب کشور است، گفت: چالش کرمانشاه این است که از این نقش مهم خود فاصله گرفته و باید این نقش را به کرمانشاه برگردانیم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های استان گفت: کشاورزی یکی از ظرفیت‌های مهم استان است که در حد خود به آن پرداخته‌نشده‌است.

رنجبر گفت: شهرستان کرمانشاه بزرگترین شهرستان کشاورزی در کشور است اما چندان نتوانسته‌ایم از ظرفیتی که در این حوزه داریم برای رفع بیکاری و رونق اقتصاد استان استفاده کنیم.

وی افزود: حوزه دیگری که چندان از ظرفیت‌های آن استفاده نکرده‌ایم، حوزه گردشگری است، ما بیش از چهار هزار اثر تاریخی داریم اما از آن هیچ استفاده‌ای نکرده ایم. از ظرفیت مرز، صنعت و معادنی هم که داریم بهره درستی نگرفته‌ایم و همین ها مشکلات امروز استان را رقم زده است.

کسی که رای نمی دهد حقی در برای تعیین سرنوشت بهتر باید در انتخابات شرکت کرد

رنجبر در ادامه با تاکید بر ضرورت شرکت در انتخابات گفت: شرکت در انتخابات یعنی استفاده از حق تعیین سرنوشت و همه افراد برای داشتن سرنوشت بهتر باید در انتخابات شرکت کنند.

رنجبر گفت: قطعا مشکلات وجود دارد اما راه این مشکلات تغییر شرایط موجود است و با انتخابات می توان این تغییر را به وجود آورد.

وی تصریح کرد: در نهایت انتخابات برگزار شده و اگر برخی افراد هم شرکت نکنند بازهم افرادی توسط سایر رای دهندگان انتخاب شده و به مجلس می‌روند و این میان افرادی که در انتخابات شرکت نکرده‌اند باید تابع رای و نظر دیگر رای دهندگان باشند و حقی در تعیین سرنوشت خود ندارند.

رنجبر گفت: مجلس مکان حل مشکلات است و اگر بخواهیم مشکلات حل شود باید حضور پرشور در انتخابات داشته و درست انتخاب کنیم.

انتهای پیام

نوشته مجلس باید از ابزار نظارت برای پیشرفت امور کشور استفاده کند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.