«مجلس قوی» در کنار «دولت قوی» اثرگذار است

فضل الله رنجبر با حضور در دفتر ایسنا در کرمانشاه، با تسلیت شهادت آیت الله رییسی و دیگر شهدای خدمت، به انتخابات سرنوشت ساز هشتم تیرماه اشاره و تصریح کرد: حقیقتا ایران حادثه دردناکی را پشت سرگذاشته و از دست دادن یک رییس جمهور کاری و پرتلاش ضایعه بزرگی برای همه ما بود، اما خوشبختانه با درایت خوب مقام معظم رهبری و تلاش کابینه دولت، خللی در خدمات رسانی ایجاد نشد.

وی با تاکید بر استمرار پرقدرت خدمات رسانی به مردم، گفت: از همان روز اعلام شهادت رییس جمهور، مجموعه دولت کار خود را پرقدرت ادامه داده و حتی اجازه ندادند کارها یک روز تعطیل شود و در کنار این اقدامات، زمینه برگزاری یک انتخابات مهم و سرنوشت ساز را هم فراهم کردند.

«مجلس قوی» در کنار «دولت قوی» اثرگذار است/ امسال انتخابات پرشوری پیش رو داریم

وی با تاکید بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری، گفت: پیشبرد و پیشرفت امور کشور در گرو همکاری قوای سه گانه است و اگر در کنار مجلس قوی، دولت قوی وجود نداشته باشد قطعا نمی توان از سد مشکلات گذشت.

رنجبر گفت: مجلس قوه قانونگذار است و قوانین و مقررات را تعیین می‌کند، اما اجرای این قوانین بر عهده دولت است و اگر دولت قوی و مجری توانمند روی کار نیاید، عملا قوانین اثرگذاری لازم را در جامعه نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه رییس جمهور بعد از مقام معظم رهبری دومین شخصیت مهم و اثرگذار در کشور است، گفت: وظایف و اختیارات مهمی در اختیار رییس جمهور بوده و این جایگاه از حساسیت بالایی برخوردار است، بنابراین مردم باید متوجه اهمیت انتخابات ریاست جمهوری بوده و حضور و مشارکتی پرشور در آن داشته باشند.

رنجبر با دعوت از آحاد مردم برای حضور در انتخابات هشتم تیرماه، گفت: مردم باید این را بدانند که سرنوشت کشور در چهار سال آینده در گرو این انتخاب مهم و سرنوشت ساز است.

وی با اشاره به تایید صلاحیت شش داوطلب در این دوره انتخابات گفت: گرایشات سیاسی داوطلبان نشان می‌دهد که در این دوره تمامی سلایق سیاسی داوطلبی در انتخابات دارند و همین امر نوید یک انتخابات رقابتی و پرشور را می‌دهد.

«مجلس قوی» در کنار «دولت قوی» اثرگذار است

دولت و مجلس باید دوشادوش هم حرکت کنند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تشریح اولویت‌های مجلس دوازدهم گفت: اولین و مهمترین کار این مجلس تعیین وزرا بعد از انتخابات ریاست جمهوری و تشکیل دولت جدید است.

رنجبر گفت: مجلس نقش موثری در تشکیل یک کابینه قوی دارد و باید از میان وزرای پیشنهادی دلسوزترین و توانمندترین آنها را انتخاب کند.

وی تاکید کرد: مجلس باید فارغ از هرگونه نگاه جناحی، وزرای کاربلد، باتجربه و افرادی که تنها دغدغه منافع مردم را دارند انتخاب کند و همه باید بدانند که هرگونه بده بستان در این زمینه به ضرر کشور تمام می‌شود.

رنجبر توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی را دیگر اولویت مجلس دوازدهم عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر آنچه بیش از همه مردم ما را رنج می‌دهد مشکلات اقتصادی و تورم است. مشکلاتی که مجلس می‌تواند نقش مهمی در رفع آنها داشته باشد.

این نماینده مجلس گفت: مجلس با وضع قوانینی که موانع را از سر راه دولت برداشته و کسب و کارها را رونق دهد، می‌تواند گام مهمی در مقابله با مشکلات معیشتی بردارد.

رنجبر با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری دولت و مجلس، گفت: رفع مشکلات اقتصادی همکاری تمام قوا را می‌طلبد و مجلس و دولت باید دوشادوش هم در این مسیر حرکت کنند.

رنجبر با اشاره به تصویب قانون بودجه ۱۴۰۳ و قانون برنامه هفتم توسعه، گفت: یکی از وظایف مهم مجلس دوازدهم باید نظارت بر اجرای درست این قوانین باشد.

وی افزود: هرچه مجلس نقش خود را در قانونگذاری و نظارت درست تقویت کند، قطعا روند پیشرفت کشور شتاب بیشتری خواهد گرفت.

انتهای پیام

نوشته «مجلس قوی» در کنار «دولت قوی» اثرگذار است اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.