محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است/ امانتدار رای مردم هستیم

علی شعبانی، امروز(۹ آبان) در نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ دانشجویی با محوریت دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان در دانشگاه رازی برگزار شد، با تاکید براینکه برگزاری یک انتخابات سالم و امن در دستور کار استان قرار دارد، اظهار کرد: به هیچ عنوان به دنبال مهندسی انتخابات و یک خروجی مشخص از انتخابات نیستیم.

وی افزود: رای مردم امانت و حقی بر گردن ما است که باید آن را به درستی حفاظت کنیم، بنابراین هرکسی که فرآیندهای انتخابات را پشت سر بگذارد و تایید صلاحیت شود، اگر مردم به او اقبال کردند، رای خواهد آورد و او هم به عنوان انتخاب مردم مورد تایید ما خواهد بود.

معاون استانداری کرمانشاه با بیان اینکه بزرگترین سرمایه کشور اعتماد مردم است، گفت: تلاش خواهیم کرد که حتی یک رای هم جابجا نشود و امانتدار رای مردم خواهیم بود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص خرید آراء توسط برخی کاندیداها، افزود: خرید رای جرم است و ما هم اجازه چنین کاری را نمی دهیم و درصورتی که مستند داشته باشیم با کاندیدای خاطی برخورد صورت می گیرد و حتی ممکن است ابطال آراء او را به دنبال داشته باشد.

شعبانی در رابطه با وعده های خارج از حیطه وظایف نمایندگان از سوی برخی کاندیداها هم گفت: کاندیداها نمی توانند وعده هایی بدهند که خارج از حیطه وظایف آنها است، مثلا گاها یک نماینده وعده ریشه کن کردن بیکاری را می دهد، درحالیکه این مسئله موضوعی چند وجهی است و تنها از عهده یک نفر بر نمی آید.

محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است/ امانتدار رای مردم هستیم

وی تاکید کرد: اگر کاندیدایی وعده‌ای به مردم می دهد، دانشجویان باید پس از گذشت چند ماه از دوران نمایندگی‌اش، مطالبه گری را از او آغاز کنند.

پیشنهاد فر نیوز
نگاه ویژه محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه به محلات کم برخوردار/بدنبال کاهش دغدغه اهالی شهرک هستیم

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه با بیان اینکه فرمانداران استان حق حضور در برنامه های تبلیغاتی کاندیداها را ندارند، گفت: در این رابطه به همه فرمانداران تاکید شده که حق حضور در برنامه های تبلیغاتی کاندیداها را ندارند.

وی افزود: البته اگر همراهی فرماندار با یکی از نماینده‌ها به منظور افتتاح یک پروژه و یا پیگیری برای حل مشکل و باز کردن گرهی از کار مردم باشد، اشکالی ندارد.

شعبانی در ادامه با بیان اینکه تحزب و حزب گرایی در کشور ما و به تبع در کرمانشاه به کمال خود نرسیده، گفت: ما گاها در کرمانشاه حزب‌های یک نفره، دو نفره، سه نفره و… را داریم و فعالیت حزبی به معنای واقعی آن در کرمانشاه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در زمان انتخابات هم فعالیت های حزبی در کرمانشاه به این گونه نیست که یک حزب لیستی با تعدادی مشخص از کاندیداها را تهیه کند و آنها را از مدت ها قبل برای حضور در انتخابات آماده و سپس به جامعه معرفی کند، بلکه معمولا از میان افرادی که در انتخابات شرکت کرده اند، عده ای را انتخاب کرده و با آنها همراه می شوند.

محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است/ امانتدار رای مردم هستیم

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه به برنامه ریزی های انجام شده برای ارتقاء سطح آگاهی سیاسی مردم در زمان انتخابات هم اشاره کرد و گفت: در این رابطه با صدا وسیما رایزنی داشته ایم تا کاندیداهای هر شش حوزه انتخابیه بتوانند در رادیو و در صورت امکان در تلویزیون با مردم صحبت کرده و از برنامه هایشان بگویند.

وی تاکید کرد: تلاش داریم که انتخاب اصلح که دغدغه مقام معظم رهبری نیز هست، اتفاق بیافتد.

پیشنهاد فر نیوز
کاهش حقوق پوگبا در یوونتوس، فقط ماهی ۲ هزار یورو!

شعبانی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه مسئولین افراد اصلح را به مردم معرفی کنند، گفت: مسئولین نمی توانند شخصی را به عنوان کاندیدای مورد تایید به مردم معرفی کنند، اما هر قشری می تواند یک نفر را که از دید خود اصلح است، انتخاب کرده و از او حمایت داشته باشد. برای نمونه دانشگاهیان می توانند شخصی را که مورد تایید آنها قرار گرفته به عنوان کاندیدای اصلح معرفی کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاهیان و دانشجویان باید نقش نخبگانی خود را حفظ کنند، یادآور شد: فرماندهانی که هشت سال جنگ تحمیلی را مدیریت کردند اکثرا دانشجو بودند. بعدها هم در حوزه سازندگی دانشجویان نقش موثری را ایفا کردند و امروز هم باید نقش آفرین باشند. محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است و باید به جامعه و مسائل و مشکلات آن ورود کنند که یکی از آنها حوزه سیاسی و بحث انتخابات است.

وی خاطرنشان کرد: ما هم از ورود و مطالبه گری دانشجویان در حوزه های مختلف در استان حمایت می کنیم.

محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است/ امانتدار رای مردم هستیم

معاون استانداری کرمانشاه با تاکید براینکه دانشجویان دانشگاه ها باید از مسئولین نظام و نمایندگان مجلس مطالبه گری داشته باشند، گفت: همانطور که مسئولین به دانشگاه ها سر می زنند، دانشجویان باید از نمایندگان مجلس هم دعوت کرده و در خصوص عملکردشان از آنها بپرسند.

وی متذکرشد: متاسفانه در حال حاضر فضای کرختی در دانشگاه‌ها ایجاد شده و مطالبه گری دانشجویان کم شده است.

شعبانی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص دخالت برخی از نمایندگان کرمانشاه در انتصابات هم گفت: کرمانشاه هشت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که عملکردشان متفاوت است.

پیشنهاد فر نیوز
صنعت با کمبود ۱۰ هزار نیروی کار روبروست/ قانون کار باید اصلاح شود

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان احساس می کنند باید در چینش مدیران حوزه انتخابیه خود دخالت داشته و فرد معرفی کنند، اظهار کرد: در دوره مدیریت ارشد جدید استان تلاش شده تا دخالت نمایندگان را در انتصابات نداشته باشیم. البته گاها برای انتصاب برخی مدیران مورد تایید ما سنگ اندازی هایی هم شد، اما در نهایت کسی را که مدنظر داشتیم، منصوب کردیم.

شعبانی تاکید کرد: البته با نمایندگان استان در انتصابات همفکری داشته و نظر آنها را هم گرفته ایم، اما اینکه گزینه خاصی را معرفی کنند و بخواهیم او را منصوب کنیم، چنین چیزی نبوده است.

محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است/ امانتدار رای مردم هستیم

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص عملکرد شورای شهر و شهرداری کرمانشاه هم گفت: ما هم از این عملکرد رضایتی نداریم.

معاون استانداری کرمانشاه به حواشی ماه های اخیر شورای شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: پیگیر این مسئله هستیم و مرجع قانونی باید به آن رسیدگی کند.

شعبانی به عدم تشکیل جلسات شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا هم اشاره ای داشت و گفت: متاسفانه تعداد زیادی لوایح و مشکلات مردم روی زمین باقی مانده، اما شورای شهر جلسات خود را تشکیل نمی دهد که در حال رسیدگی به این مسئله هستیم.

انتهای پیام

نوشته محصور شدن دانشجو در دانشگاه غلط است/ امانتدار رای مردم هستیم اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.