مخبر: عزم دولت برای خودکفایی در کاغذ و نوشت‌افزار جدی است

معاون اول رئیس‌جمهور از نمایشگاه “ایران‌نوشت” بازدید کرد و در گفت‌وگو با تولیدکنندگان و خریداران، وضعیت بازار لوازم‌التحریر را در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر امروز در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور یافت و از غرفه های مختلف نمایشگاه لوازم التحریر ایرانیِ “ایران نوشت” بازدید کرد.

وی در این بازدید با ابراز خشنودی از استقبال خوب تهرانی ها از تولیدات ایرانی، در گفتگو با تعدادی از ۲۰۰ تولیدکننده داخلی که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند، وضعیت تولید انواع مختلف نوشت افزار و کالاهای مرتبط را بررسی کرد و برای رفع برخی مشکلات آنها قول مساعدت داد.

مخبر تامین تمام کاغذ موردنیاز چاپ کتب درسی برای سال جاری در داخل کشور را یک موفقیت بزرگ خواند و اظهار امیدواری کرد با حمایت از تولید کاغذ در داخل کشور بزودی بتوان در زمینه تامین کاغذ، به عنوان یک ماده اولیه مهم برای لوازم التحریر نیز خودکفا شد و قیمت ها را بهبود داد.
وی استقبال از این نمایشگاه و نوشت افزار ایرانی را نشانه ذائقه سازی مناسب بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین قیمت گذاری و کیفیت مناسب دانست و از عزم جدی دولت برای حمایت و تداوم این وضعیت خبر داد.

معاون اول رئیس جمهور در حین این بازدید با تعدادی از خریداران و شهروندان حاضر در نمایشگاه نیز به گفتگو پرداخت و وضعیت کیفیت، فراوانی و قیمت ها را در بازار لوازم التحریر جویا شد.

گفتنی است نهمین نمایشگاه “ایران نوشت” با حضور بیش از ۲۰۰ مجموعه تولیدکننده ایرانی از یکشنبه ۱۹ شهریور تا یکشنبه دوم مهر از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درحال برگزاری است.

انتهای پیام

پیشنهاد فر نیوز
نکات جالب درباره ستاره محبوب جواد نکونام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *