مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از تعمیر و بازسازی خطوط اصلی انتقال و انشعابات و شست‌وشوی مخازن ۱۱ روستای ثلاث باباجانی خبر داد.

مخازن آب شرب روستاهای کرمانشاه شست‌وشو می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از تعمیر و بازسازی خطوط اصلی انتقال و انشعابات و شست‌وشوی مخازن ۱۱ روستای ثلاث باباجانی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار فر (مسعود دریابار)، رضا داودی صبح امروز _ یکشنبه بیست و هفتم خرداد _  با تشریح اقدامات انجام گرفته در شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار کرد: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش مصرف آب شرب و جلوگیری از هرگونه تنش آبی، تعمیر شکستگی خطوط اصلی و انشعابات در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ثلاث باباجانی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش کارکنان خدوم آبفا، در روز تعطیل، تعمیر شکستگی خطوط اصلی و انشعابات روستاهای «کتکه»، «نگره» و «عزیزآباد» انجام شد و با رفع این حوادث، از هدررفت دو لیتر بر ثانیه آب شرب جلوگیری شد

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با هدف آماده کردن مخزن آب شهرستان «میرآباد» برای آبگیری از خط انتقال «بانی‌عزیز» نیز، در ابتدا آب کافی برای نشت‌گیری و شست‌وشو به مخزن پمپاژ شد، سپس شست‌وشو و گندزدایی انجام گرفت و در حال حاضر نیز مخزن آماده آبگیری است.

داودی از دیگر اقدامات انجام گرفته در شهرستان ثلاث باباجانی را تعویض الکتروموتور ایستگاه پمپاژ «شیخ صالح» در بخش مرکزی عنوان و تاکید کرد: تعمیرات این ایستگاه پمپاژ که به دلیل سوختگی از مدار خارج شده بود، با تلاش کارکنان تعمیرات برق آبفا در اولویت کاری قرار گرفت و برای رفع مشکل، موتور سوخته تعویض و موتور جدید جایگزین شد تا آب پایدار بیش از ۵۰۰ مشترک تأمین شود.

وی از تعمیر تابلوی برق ایستگاه پمپاژ روستای «دشت لیل» در بخش زمکان خبر داد و اضافه کرد: تعمیر تابلوی برق این ایستگاه را بلافاصله انجام دادیم که مجدد وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه برای انجام تعمیرات در این دو روستا ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، اضافه کرد: در پی تماس تلفنی اهالی روستاهای «برکر»، «کانی کریم» و «خدامروت» مبنی بر شکستگی خط انتقال آب، اکیپ حوادث و اتفاقات آبفا بلافاصله در محل حضور یافتند و برای رفع و تعمیر شکستگی و تعویض شیرفلکه اقدامات لازم را انجام دادند.

داودی با بیان اینکه با انجام این تعمیرات در روستاهای مذکور از هدررفت حداقل سه لیتر بر ثانیه آب شرب جلوگیری شد، تصریح کرد: رعد و برق‌های متعدد موجب سوختن کابل برق و از کار افتادن پمپاژ آب شرب از «نقده» به «کانی‌رش» شده بود که پس از اطلاع شرکت آبفا، اکیپ مربوطه در محل حاضر و طی مدت کوتاهی کابل آن تعویض و مشکل مرتفع شد.

وی گفت: این حادثه، قطعی چند ساعته آب روستاهای بخش مرکزی را در پی داشت که با اقدامات انجام شده مشکل قطعی آب ۱۰ روستا رفع شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: در راستای انجام تعهدات، بخش کنترل کیفی آب شرب و جلوگیری از نفوذ احتمالی آب گل‌آلود ناشی از بارندگی‌ها و درخواست آبدار روستا «کلاه سیاه» مبنی بر جریان سیلاب در اطراف مخزن منبع تأمین آب این روستا، این مخزن توسط عوامل آبفا شست‌وشو شد.

داودی افزود: این روند برای سایر منابع آب روستایی نیز در دست اقدام است و تمام منابع ذخیره آب در روستاها شست‌وشو می‌شود، به علاوه رفع اتفاقات حوزه آب شرب در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارد و تمام تعمیرات در این حوزه به روز است.