مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به گذشت نزدیک به دو هفته از تغییر ساعت کاری ادارات با هدف مدیریت مصرف برق از صدور اخطار برای بیش از ۲۰ اداره پرمصرف استان خبر داد.

صدور اخطار برای بیش از ۲۰ اداره پُرمصرف استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به گذشت نزدیک به دو هفته از تغییر ساعت کاری ادارات با هدف مدیریت مصرف برق از صدور اخطار برای بیش از ۲۰ اداره پرمصرف استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار) محمد مرادی با اشاره به رصد مستمر وضعیت مصرف برق ادارات و دستگاه‌های سراسر استان، اظهار کرد: بیشتر دستگاه‌ها مجهز به کنتور هوشمند هستند و در مرکز پایش شرکت توزیع برق، مصرف برقی که دارند ارزیابی می‌شوند.

وی افزود: به محض اینکه مصرف برق یک دستگاه از حد مجاز بالاتر برود، اکیپ‌های شرکت توزیع برق به دستگاه مراجعه می‌کنند و اخطار می‌دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۲ دستگاه کرمانشاه اخطار مصرف بالای برق دریافت کرده‌اند، اما تا کنون برق هیچ دستگاهی قطع نشده است.

مرادی اضافه کرد: چنانچه دستگاهی پس از دریافت اخطار نسبت به مدیریت مصرف برق خود اقدام نکند و همچنان مصرف بالایی داشته باشد، نسبت به قطع برق آن دستگاه اقدام خواهد شد.

وی تاکید کرد: رعایت ساعت کاری با هدف مدیریت مصرف برق از دیگر مواردی دانست که رصد می‌شود و چنانچه دستگاهی ساعت کاری را رعایت نکند، اخطار دریافت خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها موظف هستند در ساعت کاری ۳۰ درصد و خارج از ساعت کاری ۶۰ درصد مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته مدیریت کنند، رعایت دمای آسایش در سیستم‌های سرمایشی، خاموش کردن سیستم سرمایشی یک ساعت قبل از خروج کارکنان را از دیگر مواردی دانست که باید رعایت شود.

مرادی با بیان اینکه در بخش خانگی نیز مشوق‌ها و جوایزی برای مدیریت مصرف برق مشترکین در نظر گرفته شده است، گفت: در بخش برق چاه‌های کشاورزی نیز چنانچه مشترکان در ساعت اوج مصرف چند ساعتی همراهی داشته باشند و برق چاه خود را خاموش کنند، در سایر ساعات برق آن‌ها رایگان محاسبه خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همراهی همه مشترکان در بخش خانگی، اداری، تجاری، صنعتی و کشاورزی تابستان امسال را بدون خاموشی در بخش خانگی پشت سر بگذاریم.