مدیرکل دامپزشکی اشتان کرمانشاه گفت: کشتار دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها برای مردم استان در عید قربان رایگان خواهد بود.

کشتار رایگان دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها

مدیرکل دامپزشکی اشتان کرمانشاه گفت: کشتار دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها برای مردم استان در عید قربان رایگان خواهد بود.

کشتار رایگان دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار)، دکتر حیدری از آماده‌باش ۴۴ اکیپ برای ارائه خدمات رایگان دامپزشکی به مردم استان در عید قربان خبر داد. وی اظهار کرد: ۱۵ اکیپ ثابت و ۲۹ اکیپ سیار دامپزشکی، از بعد از ظهر ۲۷ خرداد در سراسر استان فعال خواهند شد و خدمات رسانی خود را تا ساعت ۱۴ روز عید قربان (۲۸ خرداد) ادامه خواهند داد. حیدری ادامه داد: از این تعداد ۱۰ اکیپ دامپزشکی در شهر کرمانشاه و مابقی در دیگر شهرستان‌ها به مردم استان خدمات‌رسانی خواهند کرد. مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه اکیپ‌های دامپزشکی در دو بخش نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام خدمت‌رسانی خواهند کرد، گفت: بیش از ۸۰ دامپزشک و روحانی برای نظارت بر عرضه و کشتار دام قربانی در استان پای کار هستند.

 

حیدری با بیان اینکه تمامی خدمات اکیپ‌های دامپزشکی به مناسبت عید قربان رایگان خواهد بود، افزود: همشهریان می‌توانند با تماس با سامانه ۱۵۱۲ از خدمات رایگان این اکیپ‌ها برای معاینه رایگان دام قربانی برخوردار شوند. وی در ادامه با بیان اینکه کشتار دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها نیز برای مردم استان رایگان خواهد بود، تاکید کرد: توصیه می‌شود خانواده‌ها به منظور رعایت نکات بهداشتی، ذبح دام قربانی را صرفا در کشتارگاه‌ها انجام دهند.

حیدری همچنین از شهروندان خواست دام را از میادین دام یا جایگاه‌های موقت تعیین شده که مورد تایید دامپزشکی هست، تهیه کرده و از خرید دام بیمار، تب دار یا آلوده به کنه خودداری کنند. شهروندان جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام که یکی از خطرناک‌ترین آنها «تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو» است، در صورت ذبح دام قربانی در منزل، حتما از پوشش‌های حفاظتی شامل ماسک، دستکش، عینک و لباس کار به هنگام ذبح قربانی و قطعه بندی گوشت استفاده کرده و پس از ذبح دام حتما گوشت و آلایش خوراکی، دل و جگر و… را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.