مدیر تجهیزات و ملزومات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: مرکز پت اسکن کرمانشاه با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار راه اندازی شد

مرکز پت اسکن کرمانشاه با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار راه اندازی

مدیر تجهیزات و ملزومات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مرکز پت اسکن کرمانشاه با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار) ، تورج شیرزادی ظهر دوشنبه در سفر وزیر کشور به استان کرمانشاه مرکز پت اسکن کرمانشاه با حضور وزیر کشور افتتاح شد، اظهار کرد: این پروژه با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده که بخش اعظم این اعتبار به مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان صرف خرید دستگاه پت اسکن شده است.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت و توجه به بیماران سرطانی، افزود: این دستگاه پت اسکن ویژه بیماران سرطانی در کرمانشاه بکار گیری شده که در مجموع تنها چهار دانشگاه علوم پزشکی کشور از این دستگاه بهره مند هستند.

مدیر تجهیزات و ملزومات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اینکه استان کرمانشاه به عنوان مرجع درمان در غرب کشور از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است این دستگاه با پتانسیل بالا در تشخیص بیماری‌های سرطان به کار گرفته شده است.

شیرزادی در پایان به همجواری مرکز پت اسکن استان کرمانشاه با بیمارستان جامع سرطان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از نقاط مثبت این پروژه نزدیکی با بیمارستان بهارستان ویژه سرطان با ۱۲۰ تخت بیمارستانی و فعالیت ویژه در بخش رادیوتراپی است.

وی در پایان عنوان کرد: دستگاه پت اسکن نصب شده به عنوان بروزترین دستگاه موجود در کشور اطلاعات دقیق‌تری نسبت به سایر دستگاه‌های مشابه برای تشخیص بیماری در اختیار بیمار خواهد گذاشت.