مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه: امسال بیش از ۱۰ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد شده است

 

امسال بیش از ۱۰ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ایجاد ۱۰ هزار و ۶۴۹ فرصت شغلی از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مختار احمدی در نشست شورای اداری استان کرمانشاه، با اشاره به آخرین وضعیت اشتغال استان، اظهار کرد: سند اشتغال استان برای سال ۱۴۰۲ تدوین و به همه دستگاه‌ها و شهرستانها ابلاغ شده است.

وی افزود: تعهد اشتغال استان برای سال جاری ایجاد ۳۴ هزار و ۵۱۷ فرصت شغلی است که طبق آخرین آمارها سه شهرستان جوانرود، ثلاث باباجانی و کنگاور بهترین عملکرد را طی امسال در ثبت اشتغال بین شهرستانهای استان داشته‌اند.

وی تصریح کرد: کل اشتغالی که از ابتدای امسال در استان ایجاد شده ۱۰ هزار و ۶۴۹ فرصت شغلی بوده که معادل ۳۱ درصد کل تعهدی است که برای امسال داریم.

احمدی یادآورشد: استان کرمانشاه از نظر ایجاد اشتغال در کشور از ابتدای امسال تاکنون در رتبه دوازدهم قرار دارد.

وی در ادامه به آخرین آمار نرخ بیکاری استان هم اشاره کرد و گفت: طبق اعلام مرکز آمار ایران، در بهار امسال استان کرمانشاه از نظر نرخ بیکاری رتبه هفتم کشور را داشته و پس از سالها دیگر در رتبه های اول کشور نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه خاطرنشان کرد: طبق این آمار نرخ بیکاری استان در بهار امسال ۱۰.۲ درصد بوده که نسبت به بهار سال گذشته کاهشی ۵.۲ درصدی داشته است