مراکز اقامتی غیرمجاز کرمانشاه ساماندهی می‌شوند

داریوش فرمانی در نشست با هیئت رئیسه جامعه هتلداران کرمانشاه با بیان اینکه توسعه گردشگری استان نیازمند هم‌افزایی و همکاری‌ گسترده بین‌بخشی و پیگیری‌های مستمر است، اظهارکرد: در حوزه جامعه هتلداران استان با چالش‌های متعددی از جمله قیمت‌گذاری، تعامل با سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری و فعالیت مراکز اقامتی غیرمجاز روبرو هستیم که باید در کنار هم برای حل آنها تلاش کنیم.

وی افزود: متاسفانه فعالیت گسترده مراکز اقامتی غیرمجاز یکی از تهدیدهای اصلی صنعت گردشگری استان است که با توجه به اینکه هیچگونه نظارتی بر عملکرد آن‌ها وجود ندارد، آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی زیادی به دنبال دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام اینکه ۳۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده، گفت: برای سامان‌دهی این معضل باید درکنار هم به یک نقطه مشترک برسیم و با کمک جامعه هتلداران یک اقدام جدید شروع شود. باید به نوعی سامان‌دهی کنیم تا جایی که امکان دارد این مراکز به سمت دریافت مجوز و فعالیت قانونمند حرکت کنند.

پایین بودن نرخ‌های عرضه خدمات در مقایسه با سایر نقاط کشور و زیان‌ده بودن هتل‌های استان، بالا بودن تعرفه آب و عوارض شهرداری و مسئله تبلیغات از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام

نوشته مراکز اقامتی غیرمجاز کرمانشاه ساماندهی می‌شوند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.