مشارکت شهرداری قم در اجرای اردوهای راهیان نور

مشارکت شهرداری قم در اجرای اردوهای راهیان نور

شهردار قم با تأکید بر لزوم ایجاد و تقویت بسترهای شناخت عمیق نسل جوان و نوجوان کشور از فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: شهرداری قم توان خود را برای حمایت از اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی صرف می‌کند.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در قم با اشاره به نقش فرهنگ ایثار و شهادت در توسعه و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در سایه تبلور فرهنگ اسلامی در جامعه ایران شاهد رویدادی عظیم در طول هشت سال دفاع مقدس بودیم که هرلحظه از آن می‌تواند درس و سرمشقی برای تداوم حرکت رو به رشد ایران عزیز اسلامی باشد.

وی رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس را بسترساز موفقیت‌های چشم‌گیر امروز ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: ایدئولوژی و تفکر نسلی که توانست در طول آن هشت سال پیروز میدان باشد و از کیان این مرز و بوم حراست کند، امروز نیز می‌تواند موجبات توسعه و پیشرفت ایران اسلامی را در پی داشته باشد.

شهردار قم برگزاری اردوهای راهیان نور را بستری ارزشمند برای ترویج تفکر جهادی، ایثار و گذشت عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد و تقویت بسترهای شناخت عمیق نسل جوان و نوجوان کشور از فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان یکی از اصول پرورش انسان در مکتب اسلامی می‌بایست همواره در دستور کار متولیان امر باشد.

سقائیان‌نژاد در خصوص نحوه اجرای اردوهای راهیان نور با حفظ کرامت شرکت‌کنندگان و در شأن و منزلت شهدا عنوان کرد: در اردوی راهیان نور قطعاً اعجاز یاد و پیام شهدا را در بین جوانان، نوجوانان و شرکت کنندگان به وضوح می‌توان دید.

وی با تأکید بر مسئولیت محوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برگزاری اردوهای راهیان نور ابراز کرد: لازم است تمامی دستگاه‌ها با هم‌افزایی برای برگزاری اردوهای راهیان نور به میدان بیایند و به سهم خود در برگزاری این رویداد مهم و اثرگذار مشارکت داشته باشند.

شهردار قم ضمن اعلام اقدامات شهرداری قم طبق روال انجام‌شده در سال‌های گذشته و مطابق قوانین و وظایف مصوب شورای اسلامی شهر در برگزاری اردوهای راهیان نور، گفت: شهرداری قم به‌عنوان یک وظیفه، سهم خود را در برگزاری اردوهای راهیان نور استان قم به انجام خواهد رساند.

سقائیان‌نژاد در پایان با اشاره به نقش ویژه و قابل‌توجه رزمندگان قم در دوران هشت سال دفاع مقدس اذعان داشت: شهر قم که به فرموده مقام معظم رهبری شهر قیام و اقامه است، می‌تواند در برگزاری اردوهای راهیان نور نیز به‌عنوان یکی از الگوهای کشوری نقشی ارزنده را ایفا کند.

گفتنی است هفته پیش در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، کمک مالی ۵۰ میلیارد ریالی شهرداری قم به برگزاری اردوهای راهیان نور تصویب شد.

کد خبر 707000