مطالبه گری باختر مدیران را به «دورود فرامان» کشاند

به گزارش پرستو نیروندی/ خبرنگار باختر، نشست هم اندیشی برای پیگیری مشکلات دهستان دورود فرامان با حضور جمعی از مدیران استان و نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در مسجد روستای گاوشان منطقه دورود فرامان برگزار شد. دکتر محمد رشیدی در این نشست که روز یکم مهر ماه با حضور رامین الماسی مدیرکل مسکن […]

به گزارش پرستو نیروندی/ خبرنگار باختر، نشست هم اندیشی برای پیگیری مشکلات دهستان دورود فرامان با حضور جمعی از مدیران استان و نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در مسجد روستای گاوشان منطقه دورود فرامان برگزار شد.
دکتر محمد رشیدی در این نشست که روز یکم مهر ماه با حضور رامین الماسی مدیرکل مسکن و شهرسازی، فریبرز کرمی مدیرکل راهداری، علی غلامی معاون عمرانی فرمانداری کرمانشاه، عباس سانبلی از فعالین اجتماعی، بهادر کرمی بزگداری رئیس اسبق شورای اسلامی شهرستان کرمانشاه و تنی چند از مسوولان استانی و دهیاران و اهالی روستاهای دورود فرامان برگزار شد، گفت: مشکلات مردم فقط به نمایندگان مجلس مربوط نیست، مسوولان و مدیران هم باید با بازدید میدانی و حضور در بین مردم، مشکلات آنان را از نزدیک ببینند و برای رفع آنها اقدام کنند زیرا مرتفع کردن مشکلات مردم فقط از طریق پشت میز نشستن و دستوری صورت نمی گیرد.
در این نشست اهالی دهستان دورود فرامان به بیان مشکلات منطقه خود از قبیل؛ روگذر «روستای عمه»، استاندارد نبودن جاده دورودفرامان، نبود روشنایی، عدم کیفیت آرد مصرفی، عدم تحویل به موقع کود شیمیایی، عدم آنتی دهی تلفن همراه، عدم اجرای کامل طرح هادی روستا و…. پرداختند.
همچنین در این نشست آقای عباس سانبلی از فعالین اجتماعی با اشاره به اینکه دهستان دورودفرامان دارای ۵۱ روستا با جمعیت حدود ۷۵۰۰ نفر و یک هزار و ۸۳۰ خانوار با منابع غنی انسانی و طبیعی می باشد گفت: چرا هیچ کارخانه لبنیاتی برای فرآوری محصولات در این منطقه وجود ندارد؟ چرا هیچ مرکز امداد رسانی و یک ایستگاه آتش نشانی در این منطقه احداث نمی شود؟
در ادامه مهندس بهادر کرمی بزگداری رئیس اسبق شورای اسلامی شهرستان کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه سلامتی افراد در گرو تأمین آب شرب مطلوب است تصریح کرد: روستاها از گذشته‏های دور تاکنون در ارتباط تنگاتنگی با محیط طبیعی قرار داشته‏اند و آب به عنوان یکی از اجزای مهم طبیعی، دارای تأثیر زیادی نسبت به معیشت روستایی بوده است. از این رو اداره مسائل و موضوعات مرتبط با آب در نواحی روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است لذا از مسوولین محترم خواستار رسیدگی به مشکلات آب شرب این دهستان هستیم.
وی ادامه داد: برای رفع و بررسی این مشکلات با دعوت از مدیران و مسوولان شهر کرمانشاه در
حوزه های راه، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، امور آب و برق، آب و فاضلاب، امور عشایری، تعاون روستایی این جلسه
هم اندیشی برگزار شده است.
در ادامه این نشست رامین الماسی مدیرکل مسکن و شهرسازی با بیان اینکه درصدد اجرای نهضت ملی مسکن هستیم، اظهار کرد: برای اولین بار در کشور جهت نهضت ملی مسکن روستاییان، برای هر روستا ۲۰ قطعه زمین ۵۰۰ متری در نظر گرفته شده است.
کرمی مدیرکل راهداری کرمانشاه با اشاره به اینکه بهبود وضعیت راه‌های روستایی می‌تواند به آبادانی این مناطق که از کانون‌های مهم تولید و ارزش آفرینی هر جامعه‌ به شمار می‌روند، کمک کرده، تصریح کرد: روگذر «روستای عمه» نیز یکی از مطالبات روستاییان این منطقه است که در حال پیگیری و انشاا… به نتیجه رسیدن آن هستیم.
همچنین طی تماس تلفنی رشیدی با علی چاله چاله رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص کیفیت پایین سهمیه آرد این منطقه تذکراتی داده شد.
تعدادی از اهالی دهستان دورودفرامان با اشاره به وضعیت نامناسب آلودگی رودخانه قره‌سو ، اظهار کردند: این آلودگی ناشی از نبود سیستم تصفیه‌خانه کامل و کارآمد در بخش‌های مختلف است که باعث می‌شود ورود پساب را به داخل رودخانه داشته باشیم.
اهالی منطقه دورودفرامان می گویند فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات می تواند از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری کند. در پایان این جلسه که با حضور مدیران و مسوولان استان صورت گرفت قول مساعد رفع مشکلات مطرح شده داده شد.

پیشنهاد فر نیوز
تصاویر هوش مصنوعی از کابین هواپیماها در سال ۲۰۵۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *