معابر پرتردد کرمانشاه ساماندهی می‌شود

  • افران
معابر پرتردد کرمانشاه ساماندهی می‌شود

شهردار کرمانشاه گفت: بررسی طرح احداث پیاده‌راه نوبهار اولین مرحله از طرح ساماندهی معابر پرتردد در شهر کرمانشاه است که با توجه به رویکرد در توسعه حمل‌ونقل انسان‌محور و با هدف استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و تجاری موجود در محدوده بلوار نوبهار در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، نادر نوروزی امروز _ چهارشنبه بیست و نهم فروردین _ در سی‌امین جلسه شورای ترافیک شهر کرمانشاه در خصوص اجرای طرح تبدیل بلوار نوبهار به پیاده‌راه، اظهار کرد: بررسی طرح احداث پیاده‌راه نوبهار پس از مطالعات کارشناسی و بررسی معابر جایگزین، اولین مرحله از طرح ساماندهی معابر پرتردد در شهر کرمانشاه است که با توجه به رویکرد در توسعه حمل‌و نقل انسان‌محور با هدف استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، تجاری موجود در محدوده بلوار نوبهار در دستور کار معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قرار گرفت.

وی افزود: این پروژه پس از مطالعات اولیه توسط کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و دریافت نظرات مشاور طرح جامع شهر کرمانشاه اجرایی خواهد شد.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: پیاده‌راه کردن معابر خود تابع ضوابطی است که مهم‌ترین آن امکان‌سنجی پیاده‌راه کردن معبر مورد مطالعه است، به این معنا که حتی با وجود جاذبه‌های پیاده‌روی برای عابران پیاده، در صورتی که برای وسایل نقلیه مسیر جایگزینی از طریق معابر موازی وجود نداشته باشد، بحث پیاده‌راه کردن آن معبر منتفی خواهد بود.

نوروزی اضافه کرد: در این طرح بلوارهای آل‌آقا، گلشن، کوکب رشیدی و خیابان تعزیرات به عنوان مسیرهای جایگزین پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: این طرح به صورت آزمایشی و پس از جانمایی پارکینگ خودروها به عنوان یکی از مدهای حمل‌ونقل در نظر گرفته می‌شود، به نحوی که وجود معابر مناسب برای تردد عابران پیاده که بتوان آن را به عنوان پیاده‌راه در نظر گرفت در بسیاری از نقاط می‌تواند سبب توجه روزافزون مردم به این مدل شود و با کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، شرایط تردد وسایل نقلیه در معابر هم‌جوار آن را بهبود ببخشد.

شهردار کرمانشاه گفت: در راستای افزایش ضریب ایمنی و تسریع و سهولت در تردد خودروها طی روزهای اخیر، اجرای علائم ترافیکی، فلش‌های یک‌طرفه و دوطرفه خط‌کشی محوری در خیابان‌های اصلی سطح شهر کرمانشاه توسط عوامل اجرایی واحد معاونت ترافیک این شهرداری انجام شده است.

نوروزی افزود: این اقدامات با هدف ترویج فرهنگ انضباط ترافیکی، حرکت رانندگان میان خطوط، افزایش ضریب ایمنی، بهبود وضع ترافیکی شهر و روان‌سازی ترافیکی در خیابان‌های سطح شهر کرمانشاه عملیاتی شده است.

وی تاکید کرد: این طرح در خیابان‌های اصلی و فرعی سطح شهر عملیاتی می‌شود تا زمینه نظم بخشیدن به رفت و آمد وسایل نقلیه و پیشگیری از تصادفات و کاهش حوادث رانندگی فراهم شود.

کد خبر 745429

  • خرید چیلر
  • دستگاه حضور و غیاب