معرفی بهترین وسایل برای ورزش در خانه

معرفی بهترین وسایل برای ورزش در خانه

ورزش کردن برای حفظ تناسب‌اندام و سلامت بدن بسیار مهم و ضروری است اما در بسیاری از مواقع افراد به دلایل مختلفی از جمله مشغله کاری و گرفتاری قادر به باشگاه رفتن نیستند. در این راستا ما به شما عزیزان ورزش کردن در خانه را پیشنهاد می‌کنیم.

تنها با کمی جست و جو می‌توانید بهترین وسایل ورزش در خانه را بیابید و با صرف کمی زمان در طول روز به راحتی به فعالیت ورزشی خود بپردازید و به حفظ سلامت و تناسب‌اندام خود بسیار کمک کنید. در ادامه به معرفی بهترین وسایل ورزشی مختص کار در منزل می‌پردازیم.

بهترین وسایل لازم برای بدنسازی در خانه

برای شروع ورزش در منزل، تعدادی وسیله ورزشی برای شما معرفی کردیم که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید به اندام مناسب و ایده‌آل خود دست یابید.

 • تشک ورزشی: یکی از بهترین وسایل در خانه برای ورزش استفاده از تشک ورزشی است. با استفاده از این تشک می‌توان به راحتی حرکاتی همچون دراز و نشست و شنا را انجام داد و در هنگام ورزش از آرنج، زانو و کمر محافظت کرد.
 • کش ورزشی: با خرید کش ورزشی می‌توان ورزش‌های متنوعی را انجام داد که مزایای زیادی نیز به همراه دارد. استفاده از کش ورزشی برای ورزش در خانه بسیار راحت است و به وسیله آن تمامی عضلات بدن تقویت می‌شود.
 • طناب: طناب وسیله بسیار خوبی برای تمرینات هوازی است و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. در هر نیم ساعت با استفاده از طناب می‌توانید مقدار زیادی کالری بسوزانید. طناب باعث استحکام شدن استخوان‌ها می‌شود و جزء وسایلی است که به راحتی می‌توان آن را جابه‌جا کرد.
 • توپ ورزشی: یکی از بهترین نوع وسیله برای ورزش در خانه توپ ورزشی است که با استفاده از آن تمام بدن درگیر می‌شود. با توپ ورزشی می‌توان همه قسمت‌های بدن از جمله دست، پا و سینه را درگیر و تقویت کرد. این وسیله در افزایش استقامت، تعادل، سلامت ستون فقرات و استخوان نقش بسیاری سهیم است.
 • نیمکت بدنسازی قابل تنظیم: یکی دیگر از وسایل ورزشی قابل استفاده در خانه، نیمکت بدنسازی قابل تنظیم است. این وسیله ورزشی به راحتی تغییر شیب می‌دهد و به یک نیمکت صاف تبدیل می‌شود. با استفاده از این وسیله می‌توان به راحتی حرکات ورزشی بسیار زیادی را انجام داد. این نیمکت‌ها چرخدار هستند و قابلیت جابه‌جایی راحتی دارند.
 • تخته استپ: استپ ورزشی یک ابزار فوق‌العاده و ساده برای انجام ورزش در خانه است. اگر قصد دارید که در ورزش چربی سوزی بالایی را به دست آورید، بهتر است تمرین با تخته استپ را جز برنامه ورزشی خود در خانه قرار دهید. این وسیله می‌تواند به شما کمک کند تا علاوه بر عضلات، تعادل و هماهنگی بدن خود را تقویت کنید.
پیشنهاد فر نیوز
برپایی اتاق‌های مادر و کودک در مرز مهران

ورزش های آمادگی جسمانی در خانه

به مدت پانزده دقیقه بهتر است قبل از شروع حرکات بدنسازی یکسری حرکات هوازی را انجام دهید. برای این کار به آرامی روی تردمیل شروع به دویدن کنید و سپس تمریناتی مثل حرکت پروانه و دویدن و درجا را انجام دهید.

پس از آنکه حرکت‌های لازم را انجام دادید و ضربان قلب شما افزایش یافت، می‌توانید هر یک از ورزش‌های زیر را انجام دهید. ورزش‌های نام برده شده برای تقویت عضلات شکم، ران و سینه بسیار مفید است.

 • اسکوات: برای راحتی کار خود باید حرکت اسکوات را ابتدا از کنار دیوار شروع کنید. همچنین با بستن کش به پاها می‌توانید این حرکت را حرفه‌ای‌تر کنید.
 • شنا: شنا دارای انواعی است که برای راحتی می‌توانید ابتدا از شنای سوئدی شروع کنید.
 • پلانک روی ساعد: این حرکت تمام بدن را درگیر و تقویت می‌کند.
 • کرانچ دوچرخه‌ای، کرانچ معکوس و روسی برای چربی سوزی شکم و پهلو گزینه بسیار مناسبی است.

چگونه بهترین تجهیزات خانگی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب تجهیزات ورزشی باید معیارهای زیر در نظر گرفته شود.

 • تطبیق پذیری: برای صرفه‌جویی در فضا باید وسیله‌ای انتخاب شود که بتوان بیشتر حرکات را با آن انجام داد.
 • کیفیت: کیفیت محصولات از مهم‌ترین عوامل است که باید حتماً به آن توجه شود.
 • اندازه: باید وسایل ورزشی در خانه انتخاب شود که برای فضای خانه با هر ابعاد و اندازه‌ای کاملاً مناسب و مورد استفاده باشد.

طبق موارد ذکر شده بایستی در حین انتخاب بهترین تجهیزات، موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید. در این صورت انتخاب وسیله مورد نظر بسیار راحت‌تر می‌شود و بسته به بزرگ و یا کوچکی خانه می‌توان نسبت به انتخاب وسیله ورزشی مورد نظر اقدام کرد.

پیشنهاد فر نیوز
عضویت در گروه بریکس یک فرصت برای ایران

کلام آخر

برای افزایش تناسب‌اندام و حفظ سلامت بدن، انجام ورزش در طول روز بسیار ضروری و حائز اهمیت است. در بسیاری از مواقع اگر قادر به رفتن باشگاه نیستید، می‌توانید در طول روز تایم مناسبی را برای ورزش در خانه اختصاص دهید.

می‌توانید از ورزش‌های سبک با ست‌های کم شروع کنید و رفته‌رفته آن را افزایش دهید. در مطالب بالا به معرفی بهترین ورزش‌ها مختص خانه پرداختیم. می‌توانید با بهره‌ گرفتن از آن بهترین ورزش را در خانه انجام دهید و در راه سلامت بدن گامی به سمت جلو قرار دهید. با نصب اپلیکیشن‌های متنوعی نیز می‌توانید یک مربی حرفه‌ای را به خانه دعوت کنید و حرکات را به درستی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *