مقررات جذب نخبگان خارج از کشور در هیات‌های علمی اصلاح می‌شود

مقررات جذب نخبگان خارج از کشور در هیات‌های علمی اصلاح می‌شود

مقررات جذب نخبگان خارج از کشور در هیات‌های علمی اصلاح می‌شود

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اصلاح مصوبه ممنوعیت استفاده از ظرفیت نخبگان دارای تابعیت مضاعف در هیات‌های علمی موافقت کردند.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که عصر امروز سه‌شنبه به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی برگزار شد، موضوع استفاده از ظرفیت اساتید نخبه دارای تابعیت مضاعف در هییت‌های علمی در راستای استفاده از ظرفیت ایرانیان نخبه خارج از کشور در دانشگاه‌ها، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد، منع قانونی مصوبه مجلس در این زمینه اصلاح و با پیشنهاد شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، لایحه‌ای از سوی دولت برای استفاده از ظرفیت این نخبگان به مجلس ارایه شود.

بحث و بررسی درباره خانه ملی گفت‌وگوی آزاد، شرایط، اصول موضوعی، قلمرو بحث‌ها و دیگر ملزومات آن از دیگر محورهای جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود.

همچنین با تأیید اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، ۵ عضو حقیقی شورای فرهنگی-اجتماعی خانواده و زنان این شورا انتخاب و مقرر شد با برگزاری اولین جلسه آن رییس این شورا نیز توسط اعضا به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود تا در صورت تأیید، وی علاوه بر دبیری ستاد خانواده و زنان و رییس شورای فرهنگی-اجتماعی خانواده و زنان، به عضویت حقوقی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نیز درآید.