منافی: پرسپولیس نیاز به مهاجم شش‌دانگ دارد

بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید حضور تماشاگر از نظر روحی ـ روانی سبب افزایش انگیزه بازیکنان می‌شود و شرایط بازی را بهتر می‌کند.

جواد منافی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از بازی پرسپولیس برابر ذوب آهن در هفته سوم از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، اظهار کرد: هفته سوم از لیگ برتر فوتبال است و نباید انتظار بازی خوب از تمام تیم‌ها بود گلی که در این دیدار پرسپولیس خورد اشتباهی بود که در تمام بازی‌ها اتفاق می‌افتد و نمی‌توان گفت در این زمینه سروش مقصر بود یا فرد دیگری. گلی که پرسپولیس خورد، شرایط را سخت کرد. ذوب آهن در فاز دفاعی توانست خوب کار کند و شرایط گلزنی را برای پرسپولیس مشکل کرده بود تا این که در نهایت گل تساوی را به ثبت رساند. به اعتقاد من چنین اتفاقاتی در ادامه لیگ طبیعی است و در تمام بازی‌ها تیم‌ها نمی‌توانند برنده دیدار باشند.

وی گفت: زمان خوبی بود تا تلنگری به پرسپولیس زده شود، بازیکنان اشتباهات زیادی داشتند به ویژه در پاس دادن دقت زیادی نمی‌کردند و همین مساله شرایط را برای پرسپولیس سخت و مانع گلزنی این تیم شده بود. پرسپولیس در حال حاضر ۷ امتیاز دارد و باید به فکر بازی‌های بعدی خود باشد.

بازیکن سابق پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که مشکل پرسپولیس بیشتر در چه پست‌هایی است؟ تصریح کرد: این بازی نشان داد که پرسپولیس نیاز به یک مهاجم گلزن دارد تا از موقعیت‌هایی که کسب می‌کند نهایت استفاده را داشته باشد، شهاب بازیکن خوبی است اما هنوز جا نیفتاده تنها فورواردی که پرسپولیس دارد و هنوز پاش به گلزنی باز نشده و باید به او کمک کنند تا به شرایط آرمانی و ایده‌ال برسد. بازی کردن در پرسپولیس واقعا سخت است و او باید از نظر روحی و روانی خود را آماده گلزنی کند، به هر صورت پرسپولیس نیاز به فوروارد شش دانگ دارد.

وی همچنین در ارزیابی از وضعیت سایر تیم‌های لیگ نیز گفت: تیم‌هایی که در استادیوم آزادی برابر پرسپولیس قرار می‌گیرند شرایط خاص خود را دارند و سعی می‌کنند در ابتدا گل نخورند و با بستن روزنه‌های دفاعی بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس را از کار بیندازند، به هر شکل بازی با ذوب آهن تمام شد و پرسپولیس باید به فکر بازی بعدی خود باشد.

منافی در پاسخ به این پرسش که عدم حضور تماشاچی در آزادی چقدر در عملکرد پرسپولیس تاثیرگذار است؟ خاطرنشان کرد: حضور تماشاگر از نظر روحی و روانی سبب افزایش انگیزه بازیکنان می‌شود و شرایط بازی را بهتر می‌کند. پرسپولیس تیمی است که هواداران زیادی دارد و حمایت آنها لذت بازی را چند برابر می‌کند. قطعا نبود آن‌ها در استادیوم لذت بازی را از بین می‌برد و به پرسپولیس لطمه خواهد زد.

وی درباره انتقاد برخی از بازیکنان نسبت به زمین چمن آزادی در بازی اخیر پرسپولیس و ذوب آهن گفت: بهترین چمنی که در ایران وجود داشت آزادی بود که الان دچار مشکل شده است. با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی را پیش رو داریم همه باید در جهت رفع نواقص آن کمک کنند. فوتبال پرسپولیس، فوتبال روی زمین است و وقتی زمین شرایط خوبی نداشته باشد سایر تیم‌ها نیز در آزادی دچار مشکل می‌شوند.

بازیکن سابق پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که قرار گرفتن سپاهان در صدر جدول از نظر روحی چه تاثیری بر روی عملکرد پرسپولیس خواهد داشت؟ گفت: اول لیگ است و تا آخر لیگ شاهد چنین اتفاقاتی خواهیم بود که وضعیت تیم‌ها در جدول بالا و پایین شود در حال حاضر با تیم اول جدول ۲ امتیاز فاصله داریم و نباید به آن فکر کنیم، بازی‌های زیادی مانده و پرسپولیس نباید امتیاز از دست بدهد بلکه اگر اول فصل امتیاز جمع کند، این امتیازات در نیمه فصل دوم کمک زیادی به پرسپولیس خواهد کرد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که لیگ را تا به امروز چگونه ارزیابی می‌کنید؟ خاطرنشان کرد: تا پایان لیگ اتفاقات زیادی رخ می‌دهد، برد و باخت‌هایی که انتظار نداریم پیش می‌آید و وضعیت تیم‌ها حتی صدر جدولی‌ها بالا و پایین می‌شود. فکر می‌کنم از هفته چهارم حتی لیگ به خاطر بازی‌های تیم‌ ملی و تیم امید تعطیل شود. بنابراین در حال حاضر نمی‌توان ارزیابی درستی راجع به وضعیت تیم‌ها در لیگ انجام داد.

انتهای پیام