مهدی عبدالمالکی : کرمانشاهیان پویش میدانی نشان سردار را برگزار خواهند کرد
مهدی عبدالمالکی : کرمانشاهیان پویش میدانی نشان سردار را برگزار خواهند کرد

فر نیوز  …   به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مهدی عبدالمالکی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص برنامه‌های تدارک دیده شهرداری کرمانشاه در در اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، اظهار داشت: وظیفه ماست که یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی بداریم و به بهترین شکل ممکن، آیین‌های گرامیداشت و بزرگ داشت سردار […]

فر نیوز  …   به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مهدی عبدالمالکی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص برنامه‌های تدارک دیده شهرداری کرمانشاه در در اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، اظهار داشت: وظیفه ماست که یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی بداریم و به بهترین شکل ممکن، آیین‌های گرامیداشت و بزرگ داشت سردار دل‌ها، برگزار شوند لذا در این راستا شهرداری کرمانشاه با تمام توان وارد میدان شده است.

وی ادامه داد: حضور میلیونی مردم شهیدپرور ایران اسلامی در مراسم تشیع پیکر پاک و مطهر سردار بزرگ اسلام و ایران، سردار حاج قاسم سلیمانی، نشان دهنده جایگاه ممتاز این شهید بزرگ و قدرشناسی مردم است؛ ما هم وظیفه داریم برنامه‌های گرامیداشت و بزرگداشت سالگرد شهادت این سردار بزرگ، هرچه بهتر و باشکوه‌تر، متناسب با شرایط فعلی برگزار شوند.

*کرمانشاهیان «پویش میدانی نشان سردار» را برگزار خواهند کرد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، شهرهای مختلف کشور در گرامیداشت با همدلی به اجرای چند اقدام متحد و همزمان در سطح کشور مبادرت می‌ورزند؛ بر این اساس، سه مورد برنامه اصلی و یک مورد طراحی بنر هماهنگ در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: اولین مورد، اجرای «طوفان توییتری یک سوال از آقای دبیرکل» است که در آستانه شهادت سردار در توییتر فعال و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب خواهد یافت. این اقدام به همراه تغییر تصویر پروفایل کاربران و همراهان و فعالان این حوزه با تصویری هماهنگ، می‌تواند به جلب توجه جهانی به موضوع منجر شود.

عبدالمالکی گفت: مورد دوم «ویژه برنامه مهرآیین» است که به دیدار روسای سازمان‌ها، معاونان فرهنگی شهردار و فعالان فرهنگی با خانواده محترم شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم اختصاص دارد و مورد سوم «پویش میدانی نشان سردار» است، به صورتی که با راه‌اندازی کاروان‌های مختلف نسبت به شعارنویسی روی وسایل نقلیه با هشتگ #مرد_میدان و جملات مرتبط، شاهد تغییر چهره شهر باشیم.

وی تاکید کرد: همچنین در طراحی هماهنگ بنر، طرح‌هایی با تصویر سردار و شعار و تصویر کمپین طراحی کرده و در اختیار مناطق و سازمان‌های زیرمجموعه ی شهرداری جهت چاپ و نصب قرار داده‌ایم، امید است با همراهی تمامی دغدغه‌مندان این حوزه، این چهار گام به تغییر چهره شهر و تمرکز بر مساله شهادت شهید سلیمانی منجر شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تاسیس بانک ایده در شهرداری کرمانشاه/ برنامه توسعه‌ای شهرداری کرمانشاه در ۸محور در دستور کار

*مشارکت در برگزاری جشنواره مجازی سرود استانی بسیج «یادبود سردار دل‌ها»

عبدالمالکی در ادامه از برگزاری جشنواره مجازی سرود استانی بسیج «یادبود سردار دل‌ها» همزمان با اولین‌ سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با محوریت یادبود سردار دل‌ها به همت معاونت فرهنگی، هنری سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه و مرکز آفرینش‌های هنری بسیج خبر داد.

وی افزود: آثار ارسالی با موضوعات، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گام دوم انقلاب، شهدای مدافع سلامت، جهش تولید و استکبارستیزی است که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ دی‌ماه به حوزه های مقاومت بسیج تحویل دهند.

به گفته عبدالمالکی، شناخت و حمایت از استعدادهای موجود در حوزه سرود، ایجاد ارتباط پویا با ظرفیت‌های سرود در استان، ایجاد تعامل برای به اشتراک گذاشتن تجارب و توانمندی‌ها، نمایش سنجش توانایی گروه‌های سرود در سطح استان، استفاده خبری و تبلیغاتی از فضای جشنواره در راستای انعکاس شهادت سردار سلیمانی، اتصال حلقه جشنواره به عنوان یک ابزار بروز استعدادهای حوزه سرود، افزایش توجه جامعه به سرود و حمایت از این هنر، تقویت روحیه همدلی بین گروه‌های سرود، معرفی آثار برجسته در حوزه سرود و تجلیل و تقدیر از آثار برتر سرود و انتشار آن از جمله اهداف جشنواره است.

 *برگزاری شب شعر «انتقام سخت» با حضور شاعران کرد زبان

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: شب شعر «انتقام سخت» با حضور تعدادی از شاعران سرشناس کرد زبان کرمانشاهی و با محوریت اشعار حماسی در مورد سردار دل‌ها، شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس برگزار خواهد شد.

عبدالمالکی افزود: این شعرخوانی روزهای سه‌شنبه نهم و چهارشنبه دهم دی‌ماه رأس ساعت ۲۰:۳۰ شب به صورت زنده از صفحه اینستاگرامی محمد مقدسی به نشانی mohamad_moslem_moghadasi برگزار خواهد شد این شب شعر با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، مجمع شاعران مقاومت، حوزه هنری، نمایندگی آستان قدس، تبلیغات اسلامی، اداره ورزش و جوانان، انجمن ادبی رضوی و موسسه پویندگان مسیر ولایت برگزار می‌‌شود.

*استقبال گسترده ی کرمانشاهیان از مسابقه بزرگ کتابخوانی «مکتب سلیمانی»

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اجرای طرح جهادی نگهداشت و رسیدگی به آرامستان کرمانشاه

وی افزود: در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مسابقه بزرگ کتابخوانی «مکتب سلیمانی» به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ویژه عموم مردم با شعار سردار مقاومت و سرباز ولایت در حال برگزاری است.

عبدالمالکی گفت: این مسابقه با هدف بسط مکتب مقاومت در آستانه ی اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی و با محوریت مطالعه ی کتاب «سردار مقاومت و سرباز ولایت» نوشته قاسم نصیرزاده در حال انجام است.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را از فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه تهیه و پس از مطالعه به سئوالات آخر کتاب پاسخ و تا دهم دی‌ماه تحویل دهند که به ۱۰ نفر، جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

*توزیع تابلوی تمثال سردار دل‌ها در ادارات شهر

معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه، از طراحی، چاپ و توزیع تابلوی تمثال سردار دل‌ها جهت نصب در ادارات شهر خبر داد.

عبدالمالکی گفت: سال‌ها امنیت کشورمان به دست پرتوان و جهاد خالصانه  سردار حاج قاسم سلیمانی برقرار شده بود و با وجود این بزرگ مرد ایرانی بود که هیچ کس را یاری نزدیک شدن به وطن نبود.

وی افزود: در راستای گرامیداشت نام و خاطره حاج قاسم سلیمانی، تمثال مبارک این سردار بزرگ ایرانی را به عنوان نماد ایران سربلند جهت نصب در ادارات ارسال شده تا چهره معصوم و مقتدر این سردار ایرانی تا ابد در یاد و دل‌های ما ایرانی‌ها زنده و مانا بماند.

عبدالمالکی در ادامه، گفت: همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار مقاومت، گروه سرود و تواشیح سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در محلات و اماکن شهر کرمانشاه به اجرای سرود شهید سلیمانی و مدافع حرم می‌نمایند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
انتصاب مهندس بهرام درویشی ، بعنوان رییس شورای هماهنگی و انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در صنعت آب و برق استان کرمانشاه

وی افزود: این گروه که به همت اداره امور قرآنی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تشکیل شده ۲۰ اجرا خواهند داشت که سعی بر آن است تا حال و هوای کرمانشاه متناسب با دل‌های مردم ولایتمدار شهر گردد.

*فضای شهری با تمثال سردار دل‌ها مزین می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه افزود: در شهرداری بنا به رسالت خود در اجرای فضاسازی شهری و حسب جایگاه ویژه ی شهید سردار قاسم سلیمانی سعی خواهیم کرد که فضاسازی را به بهترین شکل ممکن و در شأن ایشان انجام دهیم.

عبدالمالکی گفت: در سالگرد شهید سلیمانی، علاوه بر بیلبوردها، پل‌های عابر پیاده و استند‌های مختلف در سطح شهر به تمثال مبارک این سردار بزرگ با همکاری و همت والای معاونت محترم خدمات شهری، مناطق ۸‌گانه و حوزه بسیج ۶ کارمندی امام جعفر صادق (ع) مزین می‌شود و پیام‌ها و محتواهای لازم در خصوص جریان مقاومت و پاسداشت آن نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ویژه دیگری را نیز برای سالگرد شهید سلیمانی طرح‌ریزی کرده‌ایم، ادامه داد: برنامه‌های متعدد در قالب های مجازی و همچنین مسابقات مختلف را در سطح شهر خواهیم داشت و سعی‌مان این خواهد بود تا برنامه‌های فاخر و ارزشمندی را در نخستین سالگرد شهید قاسم سلیمانی در کرمانشاه  برگزار کنیم.

*مشارکت در برگزاری ویژه برنامه سالگرد شهادت سرادر سلیمانی

‌معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجموعه شهرداری در تمام معاونت‌ها و مناطق بر اجرای مطلوب این برنامه‌ها و گرامیداشت هفته بصیرت و مقاومت است.

وی افزود: در راستای گرامیداشت سردار سلیمانی ویژه برنامه‌های خاصی با مشارکت سپاه پاسداران و دستگاه‌های فرهنگی تدارک دیده شده که هماهنگی لازم را در راستای اعلام آمادگی و همکاری‌های پیش رو داشته ایم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اگر نفس  را از انسان  بگیرید  قبل  از آن فرد  اطرفیان  او هستند  که دچار مشکلات می شوند / عباس عربی

*تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی

عبدالمالکی ادامه داد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ویژه‌برنامه «مهرآیین» را با تجلیل از خانواده شهدا همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی از خانواده‌های مدافع حرم تقدیر می‌کند.

وی از تکریم خانواده های شهدای مدافع حرم خبر داد و گفت: این نخستین فاز اجرای برنامه «مهرآیین» در زمستان ۹۹ خواهد بود که در آن با اهدای شاخه گل، لوح سپاس و هدایا، به مقام شهدای مدافع حرم ادای احترام خواهند شد.

عبدالمالکی در پایان، گفت: ویژه‌برنامه «مهرآیین» با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و تکریم خانواده‌های معظم ایشان برگزار می‌شود و تبدیل به یکی از برنامه‌های مستمر و راهبردی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد شد.

  • منبع خبر : خبر گزاری فارس