ناتوانی مردم برای خرید گوشت فاجعه است/تسویه مطالبه گندم کاران کرمانشاهی تا پایان مرداد

نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی، به گران شدن قیمت گوشت اشاره کرد و گفت: واقعا فاجعه است که یک خانوار کم درآمد و حتی متوسط توان تامین گوشت را نداشته باشد.

سید جواد حسینی کیا در گفتگو با طلوع کرمانشاه؛

عنوان کرد: حالا که قیمت گوشت از کیلویی ۵۰۰ هزار تومان عبور کرده افراد کم درآمد و کسانی که ماهانه ۸ الی ۱۰ میلیون تومان درآمد دارند توان تامین این ماده غذایی را ندارند و تمام حقوقشان برابر ۱۰ تا۲۰ کیلوگرم گوشت می شود!

حسینی کیا در حالیکه به اجرای راهکارهایی چون افزایش تولید و واردات برای کاهش قیمت گوشت اشاره کرد گفت: دولت همچنین می تواند یارانه بدهد و جلوی قاچاق گوشت به عراق را بگیرد تا قیمت ها به شکل سرسام آور بالا نرود و مردم معمولی توان خرید داشته باشند.

دولت مطالبه کشاورزان را بدون در نظر گرفتن زمان تحویل به یکباره پرداخت کند

وی در بخش دیگر سخنانش درباره دیرکرد پرداخت مطالبه گندم کاران استان از سوی دولت، گفت: نباید کار به جایی برسد که فشار به کشاورز بیاید، کشاورزان زمان خاصی برای خرید بذر فرصت دارند، بدهی دارند و باید برای فصل بعدی برنامه ریزی کنند.

وی افزود: در همین راستا به دولت پیشنهاد دادیم تا از این به بعد مطالبه کشاورزان را بدون در نظر گرفتن زمان تحویل به یکباره پرداخت کند.

نماینده مردم سنقروکلیایی در خانه ملت تصریح کرد: درهمین رابطه پیگیر موضوع بودم و با شخص رئیس جمهور و معاون وزارت جهاد صحبت کردم و مسئولین وعده دادند که به زودی مطالبه کشاورزان را از محل منابع پتروشیمی تامین کرده و به آنها پرداخت می کنند.

وی گفت: منابع دولت کاهش پیدا کرده و پرداخت مطالبه گندم کاران را بر اساس زمان تحویل گندم تنظیم کرده بودند، به همین دلیل ابتدا طلب کشاورزان مناطق گرمسیر پرداخت شد اما این نباید باعث شود که کشاورز کرمانشاهی ۴۰ روز در انتظار پرداخت بمانند و شرایط بدی را تجربه کند.

حسینی کیا از وعده دولت برای پرداخت هرچه سریعتر مطالبه کشاورزان خبر داد و گفت: پیش بینی ما این است که به زودی و پیش از پایان مرداد طلب گندمکاران استان تسویه می‌شود.

گفتگو از لیلا سعدوندی-خبرنگار طلوع کرمانشاه