ناکامی خطیر در اولین ماه مدیریت؛ ستاره بی‌ستاره

ناکامی خطیر در اولین ماه مدیریت؛ ستاره بی‌ستاره

31 روز قبل بود که به عنوان سرپرست باشگاه استقلال انتخاب شد. او در حالی روی صندلی پرماجرای مدیریت استقلال نشست که به خوبی می‌دانست کار دشواری برای موفقیت دارد. با این وجود او معتقد بود به زودی مشکلات حل می‌شود و آبی‌پوشان حضوری مقتدرانه در فصل جدید خواهند داشت.

حالا اما حدود 48 ساعت تا اولین بازی استقلال در لیگ بیست‌وسوم در آبادان برابر صنعت نفت این شهر باقی مانده است. نداشتن اسپانسر، مشخص نبودن لباس تیم، نامشخص بودن قرارداد برخی از بازیکنان و اعضای کادرفنی، مطالبات بازیکنان و … جزو مصائبی به شمار می‌رود که هنوز مرتفع نشده اما مشکل اصلی موجودی فنی تیم است.

یک مهرداد محمدی و دیگر هیچ

استقلال در همان روزهای ابتدایی فصل نقل‌وانتقالات موفق به جذب مهرداد محمدی شد و در ادامه دیگر نتوانست مهره سرشناسی را به خدمت بگیرد. آن‌ها دست روی ستاره‌های داخلی و خارجی زیادی گذاشتند اما هر کدام به دلیلی سر از تیم‌های دیگر درآوردند. علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری، امیر عابدزاده، سامان فلاح، عارف آقاسی، مسعود ریگی، احسان پهلوان، رضا اسدی، سعید عزت‌اللهی، امیرحسین حسین‌زاده، سرگی انریش، اسکار پلانو، مهدی قایدی و محمد محبی بخش قابل توجهی از این نفرات بودند که مدیریت قبلی و فعلی استقلال در جذب آن‌ها ناکام بودند.

ناکامی خطیر در جذب ستاره

استقلال در این مدت و از زمان حضور علی خطیر صرفا موفق به جذب چند بازیکن جوان شده و هنوز ماجرای خرید بازیکنانی چون یاسین سلمانی و روبرتو تورس در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. جواد نکونام هم مدعی بود لیستی که او از بازیکنان خارجی مدنظرش به باشگاه تحویل داده بود، اتفاق مثبتی برایش رخ نداده و این اصلا برای تیمی که می‌خواهد در کورس قهرمانی لیگ بیست‌وسوم باشد، جالب نیست. فراموش نکنیم پرسپولیس اسکلت تیمش را حفظ کرد و نسبت به فصل پیش از لحاظ نفری کمی تقویت شد. سپاهان و تراکتور نیز با جذب بازیکنان سرشناس به وضوح نسبت به فصل قبل تبدیل به تیمی غنی‌تر شده‌اند.

فشاری که روز به روز افزایش پیدا می‌کند

چیزی تا اولین بازی استقلال در فصل جدید نمانده و آبی‌ها در پست مدافع میانی، وینگر و مهاجم شدیدا احساس نیاز می‌کنند اما در نزدیکی خرید هیچ بازیکنی قرار ندارند. علی خطیر در یک ماه گذشته نتوانسته عملکرد خوبی به عنوان نفر اول مدیریتی باشگاه استقلال در بحث اجرایی داشته باشد. فشار هواداران و رسانه‌ها روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد و اگر آبی‌پوشان نتوانند شروعی مساعد در این فصل داشته باشند، بر فشار مذکور اضافه خواهد شد. باید دید آیا او در روزهای باقی مانده تا پایان فصل نقل‌وانتقالات می‌تواند با جذب چند بازیکن خوب ایرانی و خارجی به وضعیت ترکیب استقلال سروسامان بدهد و رضایت جواد نکونام و هواداران این تیم را جلب کند یا خیر.