ناگفته های بارزانی از نقش حاج قاسم سلیمانی در حمایت از کُردها

ناگفته های بارزانی از نقش حاج قاسم سلیمانی در حمایت از کُردها

«مسعود »، رئیس حزب دمکرات در کتاب جدید خود از کمک جمهوری اسلامی به کُردها و نقش بی‌بدیل سردار ، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کمک به اربیل در برابر تروریسم داعش نوشته و اقدام این شهید را «مردانه» دانسته است.

او در این کتاب تحت عنوان «بارزانی و جنبش آزادی‌خواهی کرد» نوشته است که در زمان حمله داعش به سمت اربیل حاج قاسم سلیمانی با وی تماس گرفته و اوضاع و نیازهایشان را جویا شده است.

مسعود بارزانی در کتاب خود نوشته است: بنده نیز در پاسخ اعلام کردم که اوضاع بسیار خطرناک است زیرا نیروهای پیشمرگ سلاح و مهمات و ابزار لازم برای دفاع از خود در برابر خودروهای زرهی و ضد گلوله داعش را در اختیار ندارند و اگر امکانش فراهم باشد گلوله آرپیچی ضد تانک و گلوله سلاح دوشکا را برای آنان بفرستند.

ناگفته های بارزانی از نقش حاج قاسم سلیمانی در حمایت از کُردها

مسعود بارزانی همچنین گفته است که پس از این تماس تلفنی حاج قاسم سلیمانی «مردانه» روز بعد با هواپیمایی حامل سلاح دوشکا و گلوله آر پی جی به اربیل رسید. این موضوع بامداد روز 8/8/ 2014 رخ داد این همکاری بود که سبب شد حمله داعش و پیشروی این نیروها به سمت اربیل از محور گویر متوقف شود. این در حالی است که خطر و تهدیدی جدی علیه اربیل ایجاد شده بود سپس حاج قاسم سلیمانی شخصاً به منطقه رسید و 2 گروه از نیروهای آر پی جی زن و کاتیوشای 107 را برای حمایت از نیروهای پیشمرگ با خود آورده بود حتی دو تن از این نیروها نیز همراه با نیروهای پیشمرگ در محور مخمور شهید شدند.

به گزارش کردپرس، مسعود بارزانی همچنین افزوده است: بدین وسیله لازم است که شفاف سازی کنیم که در واقع حمایت و مساعدت‌های ایران در آن زمان همکاری بسیار اثرگذاری بود و تاثیر مثبتی از خود به جای گذاشت.