نباید با برجسته کردن اختلافات بین شیعه و سنی بهانه دست دشمنان بدهیم

محمدطیب صحرایی، امروز (۸مهر) در سی و پنجمین همایش بزرگ وحدت که با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از علمای شیعه و سنی در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اتحاد مثال زدنی بین شیعه و سنی در ایران اسلامی، گفت: این اتحاد برای دوستان مایه افتخار و امیدواری و باعث خفت و خواری برای دشمنان است.

وی ادامه داد: وحدت در نگاه اسلامی یک امر کوتاه مدت و گذرا نبوده، بلکه دستور صریح اسلام است، لذا همه ما وظیفه داریم در حد خود برای اتحاد بیشتر مسلمانان تلاش کنیم.

استاندار کرمانشاه سپس با بیان اینکه دشمنان مدام در حال توطئه چینی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب هستند، گفت: دشمنان در تلاشند با عوض کردن جای دوست و دشمن به اهداف خود برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب دست پیدا کنند که باید در مقابل توطئه‌های آنها هوشیار باشیم.

وی اتحاد را رمز موفقیت در برابر دشمنان عنوان کرد و افزود: نباید با برجسته کردن اختلافات بین شیعه و سنی بهانه دست دشمنان بدهیم.

وی با اشاره به جایگاه مثال زدنی استان کرمانشاه در زمینه اتحاد بین شیعه و سنی در کشور، گفت: مردم این استان بدون توجه به اختلافات قومی و مذهبی، برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به تلاش‌های صورت گرفته برای جذب سرمایه‌گذاران به استان داشت و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته از امروز پذیره‌نویسی شرکت سوخت سبز زاگرس (بیواتانول) در بازار سرمایه با دو هزار میلیارد تومان سرمایه که تا سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قابلیت گسترش دارد، شروع شده است.

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز در این همایش با بیان اینکه انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم و روحانیت شیعه و سنی به پیروزی رسیده و در مسیر رشد قرار گرفته، اظهار کرد. برای ادامه راه انقلاب باید هوشیار باشیم و فریب دشمنان را نخوریم.

ریحانی با بیان اینکه دشمنان در طول سال‌های دفاع مقدس در پی گرفتن سرزمین ما بودند اما امروز با جنگ فرهنگی به میدان آمده‌اند و می‌کوشند از این طریق به ما ضربه بزنند، تاکید کرد: دشمنان می‌دانند با جنگ فیزیکی نمی‌توانند به ما صدمه بزنند، لذا در پی تسلط بر اذهان و قلوب مردم هستند که به یاری خدا و در سایه بصیرت و آگاهی مردم ولایی ایران اسلامی در این عرصه هم راه به جایی نخواهند برد.

انتهای پیام

نوشته نباید با برجسته کردن اختلافات بین شیعه و سنی بهانه دست دشمنان بدهیم اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.