نبوغ ذاتی خود را با مهارت‌آموزی به پول تبدیل کنید
نبوغ ذاتی خود را با مهارت‌آموزی به پول تبدیل کنید

نبوغ ذاتی خود را با مهارت‌آموزی به پول تبدیل کنید مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه راه ایجاد اشتغال و برون رفت از معضل بیکاری را آموزش مهارت دانست و گفت: اگر مهارت‌ها جدی گرفته شوند نبوغ ذاتی و استعدادهای افراد تبدیل به ثروت می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عزیز نوری مدیرکل […]

نبوغ ذاتی خود را با مهارت‌آموزی به پول تبدیل کنید

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه راه ایجاد اشتغال و برون رفت از معضل بیکاری را آموزش مهارت دانست و گفت: اگر مهارت‌ها جدی گرفته شوند نبوغ ذاتی و استعدادهای افراد تبدیل به ثروت می‌شود.

نبوغ ذاتی خود را با مهارت‌آموزی به پول تبدیل کنید

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عزیز نوری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در خصوص مهمترین اقدامات این اداره کل در راستای تحقق اشتغال و کار پایدار، اظهار کرد: مهمترین راه توسعه هر جامعه آموزش، به خصوص آموزش مهارتی است.

وی ادامه داد: اگر در مراحل اولیه به نبوغ ذاتی و استعدادهای افراد توجه شود تبدیل به دانش می‌شود که در صورت توجه به این دانش‌ها، علم به وجود می‌آید و در صورت بارور شدن علم، مهارت حاصل خواهد شد و اگر مهارت‌ها جدی گرفته شوند تبدیل به ثروت می‌شود و اگر مهارتی منجر به ثروت نشود آموزش مهارت مذکور اتلاف وقت بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه راه ایجاد اشتغال و برون رفت از معضل بیکاری را آموزش مهارت دانست و گفت: باید توجه به بحث مهارت بیشتر شود با اولویت‌های آموزش مهارت به روز بومی شده و مطابق با نیاز استان است.

وی ادامه داد: عامل اصلی و بهترین راه‌کار اشتغال افراد جدید در کارخانه‌ها آموزش مهارت است، یعنی اگر کسی مهارت نداشته باشد امکان ایجاد اشتغال ندارد.

نوری با اشاره به آغاز طرح آموزش‌های پتروشیمی در استان، تصریح کرد: در صورت راه‌اندازی پروژه‌های پتروشیمی جدید در استان، حداقل یک‌هزار نفر به صورت مستقیم شاغل می‌شوند که لازمه آن آموزش‌های مهارتی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر کرمانشاه: هیچ راننده‌ای حقافزایش "کرایه" ندارد

وی به طرح «هر دانش‌آموز یک مهارت» و «هر دانشجو یک مهارت» اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ مهارت‌سازی را در جامعه ترویج دهیم می‌تواند امیدی با کاهش آمار بیکاری داشت.

انتهای پیام/پ

مقاله اصلی