نشست پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان کرمانشاه برگزار شد  

در آستانه برگزاری مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، یازدهمین نشست پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و مسئولین مرتبط در سالن جلسات دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه رویکرد دستگاه قضایی در حوزه انتخابات را رویکرد پیشگیرانه عنوان کرد و گفت: براساس گزارشات موجود، عملکرد ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان کرمانشاه در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار موفقیت آمیز بود.

نیکزاد عباسی افزود: از زمان تشکیل این ستاد تاکنون ۲۳۵ مصوبه در مرکز استان و سایر شهرستانها به تصویب رسیده است.

عباسی با اشاره به دستور ریاست محترم قوه قضاییه با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌های تخلفات و جرایم انتخاباتی باید خارج از نوبت باشد اظهار کرد: در سطح استان ۲۹ شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های تخلفات و جرایم انتخاباتی تشکیل و ۷۳ سایت و کانال مجازی مسدود و ۴۴ نفر بازداشت شدند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به برخی موارد خرید و فروش رأی گفت: در خصوص این موضوع ۲۱ پرونده در سطح استان تشکیل شد که ۱۵ مورد مربوط به مرکز استان و ۶ مورد مختص شهرستان‌ها بود.

وی ادامه داد: در راستای آموزش و پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، ۲۴ جلسه آموزشی، ۱۸ برنامه تلویزیونی و ۱۴ برنامه رادیویی برگزار شد.

عباسی در پایان یادآور شد: مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه و به صورت کاملاً مکانیزه انجام خواهد شد.

  • ارسال : Farhadi