نظافت منزل و نظافت راه پله با نظافتچی های شرکت خدماتی پاک رویال

اگر قصد نظافت منزل و راه پله ها را دارید، ولی در مورد نحوه انجام این کار و وظایف نظافتچی های آقا و خانم اطلاعات کافی ندارید با ما همراه باشید.

نظافت منزل و نظافت راه پله با نظافتچی های شرکت خدماتی پاک رویال

زمانی که اقدام به استخدام یک نظافتچی خانم یا آقا برای نظافت خانه و راه پله می کنید، احتمالا ابهامات بسیار زیادی در ذهن شما وجود دارد. اینکه نظافت توسط آن ها چگونه انجام می شود و هر یک از نظافتچی ها چه وظایفی برعهده دارند، بسیار مهم است. با توجه به دغدغه های بسیاری از شما برای دریافت خدمات نظافت منزل و عدم آگاهی در مورد وظایف نظافتچی های خانم و آقا، قصد داریم این مقاله را به طریقه نظافت منزل و خانه اختصاص دهیم.

طریقه نظافت منزل

بسیاری از افرادی که قصد دریافت خدمات برای نظافت منزل را دارند، در مورد طریقه نظافت منزل سوال می پرسند. به طور کلی، نحوه تمیز کردن منازل شما بر اساس خدماتی که نیاز به دریافت آن ها دارید، متفاوت است. فرق می کند که قرار است منزل خودتان را با یک گردگیری ساده تمیز کنید یا نیاز به تمیز کردن و خانه تکانی اصولی دارید.

برای تمیز کردن منزل با یک گردگیری ساده، نیازی نیست که اقدام به استخدام نظافتچی ها با زمان زیاد کنید. کل فرآیند نظافت منزل شما می تواند در عرض چند ساعت انجام شود. نظافتچی وظیفه دارد تا تمامی بخش های منزل را با دستمال مناسب و مواد شوینده تمیز کند. تمیز کردن آشپزخانه، شیشه ها، میزها و مبلمان، میز تلویزیون و … برای نظافت ساده منزل انجام می شوند.

در صورتی که نیاز به نظافت منزل به صورت تخصصی تر باشد، باید علاوه بر میز، شیشه ها و …، دیوارها، کفپوش ها و حتی داخل کابینت های آشپزخانه را نیز تمیز کرد. استفاده از مواد شوینده مناسب، انجام چند مرحله ای تمیز کردن بخش های مختلف خانه و گردگیری و جارو کشیدن عمیق در این روش توصیه می شود. این روش تمیز کردن منزل بیشتر برای خانه تکانی ها اجرا می شود. به طوری که افراد ساعات زیادی را (حتی چند روز)، به خانه شما مراجعه می کنند و تک تک مراحل نظافت را به صورت حرفه ای انجام می دهند.

بنابراین، بیش از اینکه طریقه نظافت منزل یک قانون و استاندارد خاصی داشته باشد، بر اساس سلیقه کارفرما مشخص می شود. البته وظایفی که از سوی کارفرما برای نظافتچی خانم و آقا تعریف خواهد شد، نباید خارج از وظایف مشخص شده توسط شرکت باشد. بنابراین، حتما در هنگام استخدام نظافتچی، از شرکت سوال بپرسید که می توانید چه انتظاراتی از آن ها داشته باشید.

طریقه نظافت راه پله

طریقه نظافت راه پله

نظافت راه پله یکی از مهم ترین خدماتی است که می توانید از شرکت های فعال در حوزه نظافتی دریافت کنید. تمیز کردن راه پله ها، با کمک مواد شوینده مخصوصی انجام می شود. موادی که می توانند به راحتی و به طور دقیق راه پله ها را تمیز کنند و تمامی آلودگی های ایجاد شده در اثر رفت و آمد را پاک کنند. طریقه نظافت راه پله بستگی به شدت کثیفی راه پله ها دارد.

در ابتدا لازم است که نرده های راه پله با دستمال و مواد شوینده مناسب تمیز شوند. سپس در صورت نیاز می توان دیوارپوش های راه پله ها را تمیز کرد. در نهایت باید پس از اتمام تمامی مراحل نظافت راه پله ها، کفپوش آن ها را نیز تمیز نمود کفپوش ها و هر بخش دیگری از راه پله، ابتدا باید گردگیری شوند، سپس با مواد شوینده مناسب تمیز گردند.

همه مراحل نظافت راه پله را می توان به صورت طبقه به طبقه انجام داد. اینکه از مواد شوینده مناسب برای نظافت نرده ها و راه پله ها استفاده شود، بسیار مهم است. اما علاوه بر این موضوع، استفاده از تجهیزات مناسب برای شستشوی تمامی بخش های راه پله و دیوار نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

نحوه تمیز کردن خانه

وظایف نظافتچی خانم و آقا زمان نظافت خانه

یکی از دغدغه های کارفرماها و صاحبان خانه ها برای نظافت خانه این است که نمی دانند که نظافتچی خانم یا آقا چه وظایفی در حین نظافت بر عهده دارد. به همین خاطر یا کارفرمایان کارهایی از آن ها می خواهند که از عهده آن ها خارج هستند، یا اینکه اجازه می دهند که نظافتچی ها کم کاری کنند. البته افراد مسئولیت پذیر در حوزه نظافت خانه، بدون هیچ کم و کاستی به شما خدمات ارائه می کنند و نیازی نیست که هر بار وظایف آن ها را به این دسته از افراد یادآوری کنید.

وظایف نظافتچی خانم و آقا با هم متفاوت هستند. خانم ها برای انجام امور سنگین از جمله شستشوی سقف و راه پله ها به خانه ها اعزام نمی شوند؛ اما می توانند کارهای مختلف دیگری از جمله شستشوی شیشه، شستشوی دیوار، تمیز کردن آشپزخانه و کفپوش های خانه را انجام دهند. در حین کار باید از نظافتچی های خانم انتظار داشته باشید که به طور دقیق کار خودشان را انجام دهند. استفاده از مواد شوینده مناسبی که شما در اختیار آن ها قرار می دهید، وظایف نظافتچی های خانم است. اما نظافتچی های خانم وظیفه ای در قبال به همراه داشتن لوازم شوینده ندارند. تمامی وسایل و لوازم مورد نیاز باید توسط صاحب خانه به آن ها ارائه شوند.

وظایف نظافتچی آقا می تواند متفاوت تر از خانم ها باشد. آقایان می توانند برای شستشوی راه پله ها و سقف ها نیز به افراد خدمات ارائه کنند. کارهای سنگین تر توسط آقایان اجرا می شوند که البته هر کدام از این کارها نیز اصول خاص خودشان را دارند. در حین کار باید به نظافتچی های آقا لوازم شوینده مناسب و تجهیزات کافی را ارائه کنید. آن ها می توانند بدون نیاز به تذکر شما، وظایف خودشان را اجرا کنند. اما نباید انتظار داشته باشید که کارهای خاص مانند نماشویی ساختمان را نیز انجام دهند.

شرکت خدماتی نظافتی پاک رویال؛ همراه شما برای نظافت ساختمان

انتخاب یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر که خدمات خود را با بهترین راندمان به شما ارائه کند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شرکت پاک رویال، یکی از شرکت های متخصص در حوزه نظافت ساختمان است. پرسنل های باتجربه و کارآزموده این شرکت تمامی مراحل نظافت منزل را به بهترین شکل به شما ارائه می کنند. می توانید با صرف کمترین هزینه و دریافت خدمات از این مجموعه، یک خانه تمیز و بدون نقص داشته باشید.