نظم‌بخشی و تامین امنیت جامعه رسالت مشترک پلیس و رسانه است

فرمانده ویژه انتظامی و دریابانی کیش، ارتباط تنگاتنگ و ویژه با اصحاب رسانه را در فرماندهی ویژه و پایگاه دریابانی و پلیس فرودگاه، ستود و گفت: با بهره‌مندی از ابزار رسانه، جهت نظم‌بخشی و امینت در جامعه، به نتیجه‌ی بهینه رسیدیم.

به گزارش پایگاه خبری مردم کیش، سرهنگ علی‌اصغر جمالی، در نشست صمیمی مراسم تجلیل از اصحاب رسانه کیش، رسانه را چشم بینا و زبان گویای مردم دانست و گفت: بسیاری از مواردی‌ که توسط عامه مردم نادیده گرفته می‌شود توسط خبرنگاران به قلم کشیده و مطالبه می‌شود و مسئولان را ناچار به رفع و مدیریت می‌کند.

وی با تاکید بر پایبندی اصحاب رسانه بر اصول ارزشی و اخلاقی جامعه، آنان را وجدان بیدار و ذهن آگاه، ایفاگر نقش روشن‌کننده‌ی مسیر برای جامعه و مردم دانست.

جمالی ارتباط تنگاتنگ و ویژه با اصحاب رسانه را در فرماندهی ویژه و پایگاه دریابانی و پلیس فرودگاه، ستود و گفت: با بهره‌مندی از ابزار رسانه، جهت نظم‌بخشی و امینت در جامعه، به نتیجه‌ی بهینه رسیدیم.

وی با تاکید بر اهمیت تعامل و هم‌افزایی رسانه‌ها با پلیس، تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند نقش بازدارنده در ارتکاب تخلفات و جرم‌های مختلف و تشکیل پرونده‌های متعدد داشته باشند و رسالت رسانه در واقع همان رسالت پلیس است چنانچه هرچه بیشتر شفافیت و آگاه‌سازی داشته باشد، به همان نسبت زحمت پلیس کاهش می‌یابد.

فرمانده ویژه انتظامی کیش با بیان اين مطلب که قلم و رسانه از جنس اندیشه و شعور است، تصریح کرد: رسانه در حصار زمان و مگان نمی‌ماند و زمانی که منتشر می‌شود شعوری در پس و هدفی در پیش دارد، مخصوصا در عصر حاضر که فضای مجازی نیز به کمک رسانه آمده و سرعت آن را بهبود بخشیده است.

جمالی افزود: از آنجایی که فعالیت رسانه با تعقل، خرد و تفکر همراه است، کسی یا چیزی را یارای مقابله با آن نیست همچنان که در جزیره کیش نیز در همین راستا محقق شده است.

وی غیرقابل‌پیش‌بینی بودن رسانه را باعث هیجان و انگیزشی بودن این عرصه دانست و افزود: خطرات این حوزه را می‌دانیم و برای تمامی فعالین آن آرزوی موفقیت و ادامه‌ی مسیر با همین رویکرد داریم.

جمالی خاطرنشان کرد: اگر در حوزه‌های اجتماعی همه‌ی ارگان‌ها وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند، کار به موقع انجام می‌شود و بدون تجمیع حتی به ورود پلیس نیز نیاز پیدا نمی‌کند.

وی همچنین به موضوع عفاف و حجاب و لزوم فرهنگسازی در این حوزه و مسئولیت چندین نهاد اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به موضوعات پیش‌آمده و تاثیرگذاری کم اقدامات فرهنگی، متاسفانه شاهد هنجارشکنی برخی افراد هستیم که باعث ورود پلیس در چهارچوب قوانین و مقررات می‌گردد.

جمالی افزود: بخشی از فرهنگسازی و بازدارندگی در این حوزه به عهده‌ی رسانه‌ها است و باید بررسی گردد کجا و چرا کم گذاشته شده است که گاهی شاهد عدم رعایت حداقل‌های حوزه حجاب و عفاف هستیم.

فرمانده ویژه انتظامی و دریابانی کیش در پایان با اشاره به جرم‌انگاری حجاب در قانون، خاطرنشان کرد: پلیس به عنوان برقرارکننده‌ی نظم و امنیت در عرصه‌هایی ناهنجاری پیش بیاید، ناچار، موظف و مسئول حضور و برخورد با جرم است.

جمالی در پایان با بیان این مطلب که برخورد گاهی قاطع پلیس به علت قانون‌گریزی افراد اسن بر امنیت به عنوان پیش‌نیاز هر حوزه‌ای تاکید کرد و گفت: فعال اقتصادی تا احساس امنیت نکند قادر به سرمایه‌گذاری و نایل‌ به موفقیت نخواهد بود و هرجا پلیس هست امنیت وحود دارد.

نوشته نظم‌بخشی و تامین امنیت جامعه رسالت مشترک پلیس و رسانه است اولین بار در پایگاه خبری مردم کیش. پدیدار شد.