نفرینی که یقه پرسپولیس را گرفت

نفرینی که یقه پرسپولیس را گرفت

با جدایی مهدی عبدی از و پیوستنش به ، تمامی مهاجمان فصل گذشته این تیم در فصل جدید از تیم جدا شدند. یک اتفاق عجیب و آن هم در حالی است که پرسپولیس باید هفته سوم لیگ برتر را برگزار کند و فقط یک مهاجم تخصصی در لیست این تیم دیده می شود.

پرسپولیس فصل گذشته را با مهدی عبدی و حامد پاکدل شروع کرد و به مرور یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته نیز به این جمع اضافه شدند اما لوکادیا قبل از بازی داربی دور رفت برابر استقلال از ایران رفت و حامد پاکدل نیز جدا شد. با اینحال لئاندرو پریرا به این تیم پیوست و عیسی آل کثیر نیز بعد از مدتی دوری بازگشت. اما حالا تیمی که با همین ترکیب تهاجمی که آنقدرها هم در گلزنی موفق نبود دو جام قهرمانی را در فصل گذشته گرفت در فصل جدید هیچکدام از این بازیکنان را در اختیار ندارد. تنها مهاجم تیم در حال حاضر شهاب زاهدی است که او نیز در ابتدای فصل به پرسپولیس آمده است.

پرسپولیس از لیگ شانزدهم تا پایان لیگ بیست و دوم شش قهرمانی در هفت دوره به دست آورد ضمن اینکه دو قهرمانی در جام حذفی و دو نایب قهرمانی آسیا را تجربه کرد. این تیم البته از همان سال همواره با یک بحران جدی برای تامین نیروهای لازم در خط حمله اش روبرو بوده است.

از همان لیگ شانزدهم ماجرای رفتن طارمی به ریزه اسپور و سپس محرومیتش تیم را با کمبود بازیکن در خط حمله مواجه کرد به طوری که علی علیپور جوان تبدیل به مهاجم اول شد و سپس رضا کرملاچعب و پریمیوف برای حل این مشکل جذب شدند که البته نتوانستند کمک زیادی بکنند. در لیگ هفدهم برای تقویت این خط گادوین منشا و آدام همتی به تیم آمدند.

اما جالب است که در لیگ هجدهم خبری از مهدی طارمی و منشا نبود و محمد امین اسدی و ماریو بودیمیر در کنار علی علیپور به کار گرفته شدند هرچند مهاجم اصلی تیم کماکان علیپور بود.

در نوزدهمین دوره لیگ برتر پرسپولیس نیم فصل اول را با مهدی عبدی، جونیور براندائو، علی علیپور، آریا برزگر و امیرروستایی شروع کرد و در نیم فصل دوم اوساگونا و آنتونی استوکس جذب شدند.

اما در لیگ بیستم به غیر از عبدی هیچکدام از آن ها دیگر نبودند و عیسی آل کثیر، شهریار مغانلو و مهدی مهدیخانی به پرسپولیس آمدند. با اینحال در لیگ بیست و یکم شهریار مغانلو جدا شد و آل کثیر هم محرومیت و سپس مصدومیت نصیبش شد و خط حمله تیم با حضور مهدی عبدی، حامد پاکدل و شرزاد تمیروف شکل گرفت.

جالب است که فصل گذشته گل محمدی برای حل این مشکل که تبدیل به یک معضل هرساله شده بود سعی کرد با جذب یورگن لوکادیا خیال خودش را راحت کند. اما او رفت ضمن اینکه دیاباته و پریرا نیز نتوانستند در ترکیب پرسپولیس عملکرد موفقی داشته باشند. حامد پاکدل زود از تیم جدا شد و آل کثیر فقط نیم فصل برای تیم بازی کرد.

اکنون که بیست و سومین دوره لیگ برتر را پرسپولیس به عنوان مدعی عنوان قهرمانی آغاز کرده عملا هیچکدام از این مهاجمان را در اختیار ندارد. مهدی عبدی را می توان آخرین بازمانده از خط حمله پرسپولیس در سالهای گذشته دانست که امروز به تراکتور پیوست.

پرسپولیس از لیگ شانزدهم تا امروز و در هشت دوره، 21 مهاجم مختلف داشته که در حال حاضر هیچکدام از آنها نیستند و باشگاه دارد تلاش می کند تا بتواند حداقل یک مهاجم خارجی را به خدمت بگیر