نقد سازنده‌ باید گفته شود/ مردم با مشارکت همگانی دشمن را ناامید کنند

خطیب موقت جمعه تهران گفت: از خدمات دولت تجلیل می‌کنیم و ضمن اعتماد به خدمتگزاران مردم، اگر نقد سازنده‌ای وجود دارد باید گفته شود. از خداوند می‌خواهیم به مسؤولان در حل مشکلات که از مهم‌ترین آنها گرانی‌های سرسام‌آور است، یاری رساند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه عبادی نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی بیان کرد: خداوند پای قولش ایستاده و به وعده‌ای که به مردم می‌دهد عمل می‌کند. دشمنان انقلاب در طول ۴۰ سال گذشته انواع توطئه‌ها و فتنه‌ها را علیه انقلاب اسلامی کردند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

وی ادامه داد: در اغتشاشات پاییز سال گذشته گفتند آمدیم که براندازیم، اما خودشان برانداخته شدند؛ همان شعاری که در خطبه گذشته شما سر دادید «هر که با آل علی در افتاد ور افتاد». اگر باز هم خیالاتی در ذهن‌شان دارند به آنها متذکر می‌شوم که به تجربه قبلی خود توجه کنند و بدانند که نابود می‌شوند و هیچ تردیدی در این نابودی نداشته باشند.

خاتمی اظهار کرد: بدانند که اگر شیطنت کنند مشت بر دهانشان خواهد خورد، آنچنان که در پاییز سال گذشته شیطنت کردند و بر دهانشان کوبیده شد. این نظام الهی است و این کشور هم الهی است، این کشور خانه امام حسین است. از همین الان حال و هوای اربعین در کشور دیده می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی بیان کرد: امام علی (ع) فرمودند حریم برای خدا نگه دارید و در راه روشنی که خدا پیش روی شما قرار داده پیش بروید و به آنچه که شما را مکلف کرده توجه داشته و عمل کنید. فضای کشور فضای اربعینی شده است. عشاق سالار شهیدان در حال آماده شدن هستند. این پیاده روی یک رزمایش است. رزمایش عاشقان اباعبدالله، خوشا بحال آنها که سعادت دارند و در این رزمایش افتخارآمیز شرکت می‌کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: آخر هفته شهادت امام حسن مجتبی(ع) را طبق نقل هفتم صفر پیش رو داریم. در نقلی دیگر شهادت امام حسن ۲۸ صفر ذکر شده است. چه اشکالی دارد هم هفتم صفر و هم ۲۸ صفر به فرزند مظلوم حضرت زهرا ابراز ارادت شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز هفته دولت از روز پنجشنبه بیان کرد: به مناسبت سالگرد شهیدان رجایی و باهنر که از خدمتگزاران مخلص نظام بودند این هفته هفته دولت نام گرفته است. از همین جا از خدمات دولت تجلیل می‌کنیم و ضمن اعتماد به خدمتگزاران مردم اگر نقد سازنده‌ای وجود دارد باید گفته شود. از خداوند می‌خواهیم که به مسئولان در حل مشکلات این مردم که از مهمترین آنها گرانی‌های سرسام آور است یاری رساند.

خاتمی در ادامه با اشاره به رهنمودهای روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه بیان کرد: بیانات رهبری انبوه نکته بود، رهبری فرمودند یکی از بخش‌های مهم فعالیت دشمن مخدوش کردن چهره سپاه است. چون می‌بینند سپاه نیروی خدمتگزار این ملت و بازوی ملت ایران است. تشکیل سپاه در ابتدای انقلاب یک پدیده منحصر به فرد در بین انقلاب‌های بزرگ تاریخ بود. رهبری در انقلاب‌های دنیا زیاد مطالعه داشتند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین سازمان ضدتروریستی در همه دنیاست. سپاه در بخش‌های مختلف کنار مردم بوده است. سازندگی یک فصل افتخار آفرین سپاه است. می‌بینیم که در سیل، زلزله و در همه مشکلات و در حوزه واکسن کرونا سپاه حضور دارد؛ البته نهادهای دیگر و نیروهای مسلح دیگر نیز در صحنه هستند. رهبری تاکید کردند که باید مراقب باشیم در شناخت دشمن اشتباه نکنیم. امام با آن چشم بصیرت فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید. همه مسئولان کشور موظفند کار جهادی شبانه روزی کنند و خسته نشوند. رهبری تاکید کردند وظیفه امروز کمک کردن به مردم به خصوص طبقه ضعیف است. رهبری فرمودند مسئولان دارند با تمام توان کار می‌کنند. اعتماد کنید و نقد سازنده داشته باشید. ما با نقد مخالف نیستیم بلکه با بی انصافی مخالفیم. پاسداری از خود یک سرفصل مهم پاسداری است. سپس رهبری تاکید کردند پاسداری از خود در فرهنگ قرآنی تقوا است امروز روز خسته شدن نیست. شیب تند را گذرانده‌ایم و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: مطلب دوم بنده در خصوص ناراحتی و خون جگری است که شما نمازخوان‌ها و حزب اللهی‌ها دارید؛ آن هم مسئله بی حجابی است. مسئله بی حجابی متدینین و حزب اللهی‌ها را خون به جگر کرده است. احساس می‌کنم اگر هر هفته از بی حجابی سخن نگویم، تئوریسین‌های بی حجابی منکر، منکر بودن بی حجابی می‌شوند در حالیکه بی حجابی از منکرات قطعی بدون تردید است. بارها در این زمینه حرف زده‌ایم و آیه و روایت خوانده‌ایم.

خاتمی گفت: هفته گذشته سالگرد شهادت شهید حججی بود و بنده وصیت‌نامه این شهید را خواندم، این وصیتنامه درس‌های اخلاقی فراوانی دارد. بنده بخشی از آن را برای شما می‌خوانم. از ولایت فقیه غافل نشوید و بدانید که من به یقین رسیدم که امام خامنه‌ای نائب بر حق امام زمان است. از همه خواهران عزیزم و از همه زنان امت رسول الله می‌خواهم روز به روز حجاب خود را تقویت کنند. مبادا تار مویی از شما نظر نامحرمی را به خود جلب کند. مبادا رنگ و لعابی بر صورت شما باعث جلب توجه شود. مبادا چادر را کنار بگذارید. الگوی خود را حضرت زهرا قرار دهید. همیشه این شعر را به یاد داشته باشید آن زمان که حضرت رقیه خطاب به پدرش فرمود غصه حجاب من را نخوری باباجان چادرم سوخته اما بر سر هست هنوز؛ از همه مردان امت رسول الله می‌خواهم که فریب فرهنگ و مدهای غربی را نخورند و همواره علی ابن ابیطالب را الگوی پیشران خود قرار دهند. این پیام شهید است، پیام شهیدان این است که ایران اسلامی باید کشور عفاف باشد. می‌گوییم تا آخرین نفس‌ها فریاد ما حجاب است. من هم می‌گویم تا شما هستید دشمن نمی‌تواند بی حجابی را در این کشور هنجار کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ بیان کرد: ترور در شاهچراغ جنایتی است که زبان قدرت گفتن آن را ندارد. مردمی آمدند برای نماز و زیارت و یک جلاد می‌آید و اینچنین جنایت می‌کند. این جنایت سه بعد دارد؛ بعد اول این جنایت شهادت این دو عزیز است. خوشا بحال آنها که اینچنین به دیدار حق رفتند. بعد دیگر آن در رابطه با جانیان این جنایت است. داعش مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفت اما اصلا داعش کیست؟ داعش ساخته و پرداخته آمریکا است. این را خودشان می‌گویند. در مناظره‌ای به کلینتون گفته شد شما داعش را ساختید و هیچ پاسخی نتوانست بدهد. وقتی داعشی‌ها مجروح می‌شوند آنها را به تل آویو و حیفا می‌برند و نتانیاهو به عیادت اینها می‌رود. در این جنایت دست آمریکا و اسرائیل را می‌بینیم. نکته سوم برخورد با این جنایتکاران است. هیچ تردیدی نکنید که به سرعت به این جنایت رسیدگی خواهد شد و انتقام این خون‌های پاک گرفته خواهد شد، این خون‌های پاک هدر نمی‌رود.

وی در ادامه با اشاره به انجام پیش ثبت نام اولیه انتخابات مجلس بیان کرد: کلید انتخابات در کشور زده شد، مقام معظم رهبری چهار اصل را به عنوان اصول اساسی در انتخابات بیان کرد که همه مسئولان اجرایی و نظارتی باید این چهار اصل را اجرا کنند که شامل سلامت انتخابات، امنیت انتخابات، مشارکت حداکثری و رقابت در انتخابات است. از هدایای انقلاب اسلامی به مردم عزیز ما همین انتخابات است. در دوران حکومت ستم شاهی ساواک لیستی را تهیه می‌کرد و به نخست وزیر می‌داد، نخست وزیر نیز آن را به شاه می‌داد و شاه اسامی را که نمی‌خواست خط می‌زد و بعد به ظاهر انتخابات برگزار می‌شد.

خاتمی اظهار کرد: امامین انقلاب ما بر حضور در انتخابات تاکید داشتند. امام در وصیت‌نامه خود می‌گوید به ملت شریف ایران عرض می‌کنم که در تمام انتخابات چه انتخابات ریاست جمهوری، چه انتخابات مجلس و چه انتخابات خبرگان رهبری شرکت کنند. ورود در انتخابات و حضور در انتخابات عمل صالح است چون دشمنان را به خشم می‌آورد. گرد یاس پاشیدن و اینکه بگوییم مردم در این انتخابات شرکت نمی‌کنند عملی ضد انقلاب است. امام راحل در تاریخ ۱۲ مرداد سال ۵۸ برای دعوت به مشارکت همگان در انتخابات خبرگان فرمودند دشمنان اسلام در خارج و در داخل در تلاش هستند تا مردم را نسبت به این انتخابات بی تفاوت کنند. از ملت ایران انتظار دارم با مشارکت همگانی دشمن را نا امید کنند. اکنون نزدیک به ۴۹ هزار نفر در پیش ثبت نام انتخابات مجلس ثبت نام کردند. این حضور وضعیت با انگیزه بودن و با نشاط بودن مردم را نشان می‌دهد. ثبت نام اصلی انتخابات ۲۷ مهر آغاز می‌شود. قطعا همه این افراد نیز قبول نمی‌شوند، تعدادی از این آنها نیز ممکن است شرایط لازم را نداشته باشند اما نفس این حضور ستودنی و قابل تجلیل است.

انتهای پیام