نقش آمریکا و صهیونیست‌ها در پشت صحنه حادثه تروریستی شیراز

نقش آمریکا و صهیونیست‌ها در پشت صحنه حادثه تروریستی شیراز

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به در حرم گفت: پشت صحنه این اقدامات جنایتکارانه آمریکا و صهیونیست‌ها هستند. آمریکایی‌ها که اصلا خودشان اعلام کردند که داعش را ایجاد کرده و آن را مجهز می‌کردند.

وی یادآور شد: جریان داعشی و تکفیری مدت‌ها در عراق و سوریه حضور داشتند و جنایت می‌کردند که سردار حاج قاسم سلیمانی به کمک نیروهای منطقه و نیروهای مقاومت دولت داعش را ساقط کردند و امروز می بینیم نیروهای باقی مانده از جریان داعشی و تکفیری هر از گاهی با صحنه گردانی آمریکا و رژیم صهیونیستی اقدامات کوری را انجام می دهند و دست به جنایاتی می زنند.

هرگاه موفقیتی حاصل می‌شود دشمنان اقداماتی را انجام می‌دهند تا کام مردم را تلخ کنند

معاون رئیس جمهور ادامه داد: دشمنان ما هرگاه موفقیتی در جمهوری اسلامی حاصل می‌شود اقداماتی را انجام می‌دهند تا کام مردم ما را تلخ کنند. اخیراً هم ما بحث گشایش‌های ارزی را داشتیم و اموال مسدود شده ما در کره جنوبی و عراق آزاد شد و کار بسیار بزرگ و از افتخارات دولت بود که هیچکس نمی‌تواند اهمیت آن را نفی کند، برای همین دشمن خواست این اقدام را به کام ملت تلخ کند.

حسینی اظهار داشت: این یکی از افتخارات دولت است که ما در این دولت هرچه نفت فروختیم ارز آن به کشور بازگشت و هر آنچه هم مربوط به دولت قبل بود و پرداخت نشده بود در حال بازگشت به کشور است و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است حتی در دوره برجام و زمانی هم که آمریکا از این معاهده خارج نشده بود، انجام نشده بود.

وی تاکید کرد: حال در چنین شرایطی می‌بینیم که یک حادثه مثل حادثه تروریستی حرم شاهچراغ صورت می‌گیرد و سعی می کنند که کام ملت ما را تلخ کنند.

نقش آمریکا و صهیونیست‌ها در پشت صحنه حادثه تروریستی شیراز

جریان تکفیری‌ نشان داد به هیچکس رحم نمی‌کنند

معاون رئیس جمهور یادآور شد: حادثه تروریستی حرم شاهچراغ نشان داد که این‌ها به هیچ کسی رحم نمی‌کنند. مگر مردم ما چه گناهی مرتکب شده بودند که آنها را به رگبار بستند. اینها نشان می‌دهد که تکفیری ها و حامیان پشت پرده آنها با ملت ایران مشکل دارند و قبلاً هم گفته‌اند که ما باید ریشه ملت ایران را بکنیم.

حسینی در ادامه با اشاره به اقدام شجاعانه خادم حرم شاهچراغ گفت: در ماجرای شاهچراغ دیدیم که یک جوان غیرتمند و شجاع مرودشتی که مدت خیلی زیادی هم نبود که در حرم خدمت می‌کرد با دست خالی این فرد تکفیری را به زمین زد و اجازه نداد که مردم بیشتری آسیب ببینند.

وی افزود: واقعا اگر این جنایتکار فرصت بیشتری پیدا می کرد هر کس که در مقابلش بود را به رگبار می‌بست و تعداد زیادی از مردم ما به شهادت می‌رسیدند و این هم از برکات الهی بود که توفیقی به دست نیاوردند.

حسینی ادامه داد: کاملا معلوم است که در پشت صحنه عده‌ای برای اینکه به ملت ایران ضربه بزنند دارند این‌ها را بازیچه امیال و اهداف خودشان قرار می دهند اما مطمئنا راه به جایی نخواهند برد.

معاون رئیس جمهور گفت: داعش ساقط شده اما نیروهای پراکنده این جریان تروریستی وجود دارند مانند اینکه همچنان بعد از ۴۰ سال یک عده سلطنت طلب وجود دارد با این حال هر وقت حادثه‌ای رخ می دهد برخی سعیی می کنند مغلطه و سفسطه کنند.

واکنش به سکوت برخی افراد و جریانات

وی در پایان با اشاره به سکوت برخی از افراد و جریانات در داخل کشور در مقابل جنایت تکفیری ها در شاهچراغ گفت: مردم باید این افراد که در چنین حوادثی موضع نمی‌گیرند و یا موضع خلاف می‌گیرند را بشناسند. مردم می بینند اینها با هر عنوانی که می‌خواهند داشته باشند چنین دیدگاه‌هایی دارند و از اینکه به مردم آسیبی برسد خوشحال می‌شوند.