نقش خبرنگاران ممتاز و بی‌بدیل است

استاندار ایلام:

نقش خبرنگاران ممتاز و بی‌بدیل است

استاندار ایلام گفت: خبرنگاران به‌ عنوان علم‌داران عرصه‌ی دانایی و آگاهی و نمایندگان امین مردم، نقشی ممتاز و بی‌بدیل دارند.

به گزارش فریاد، حسن بهرام‌نیا در پیامی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: ۱۷ مردادماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار و فرصتی مغتنم برای یادآوری و تجلیل از مجاهدت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی خبرنگاران، اصحاب قلم، رسانه و مطبوعات است که وظیفه‌ی خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را بر عهده دارند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران به‌ عنوان علم‌داران عرصه‌ی دانایی و آگاهی و نمایندگان امین مردم، همواره روایت‌گر تاریخ و وقایع در برهه‌های مختلف، ایفای نقشی ممتاز و بی‌بدیل در عرصه‌ی تحولات پیش‌ روی جامعه داشته‌اند، ادامه داد: آنان که دانستن را حق مردم می‌دانند و با رعایت اخلاق حرفه‌ای و با شجاعت در جهت نهادینه‌شدن حقوق شهروندی و تنویر افکار عمومی‌ تلاش می‌کنند.
استاندار ایلام تاکید کرد: خبرنگاران روایت‌گران صادق و بی‌ادعای روزها و صحنه‌های تلخ و شیرین در ادوار مختلف تاریخ بوده‌اند و در این مسیر پر پیچ و خم، همواره موجب ارمغان امید و زندگی برای جامعه گشته‌اند.
بهرام‌نیا در ادامه این پیام وارده است: استان ایلام مفتخر به حضور خبرنگاران محجوب و پرتوانی است که در عرصه‌های مختلف ملی، استانی و محلی خوش درخشیده و حرف‌های زیادی برای گفتن داشته‌اند و امروز توسعه و بالندگی این دیار، مدیون قلم‌فرسایی دل‌سوزانه و متعهدانه آن‌هاست.
وی تاکید کرد: بی‌شک نقش‌آفرینی بی‌بدیل خبرنگاران ایلامی در حماسه‌ی بزرگ اربعین‌ حسینی، وقایع و اتفاقات مختلفی چون حوادث پیش‌بینی نشده، همه‌گیری کرونا، موضوعات و مباحث اجتماعی، امیدآفرینی در شرایط سخت، محرومیت‌زدایی، وحدت و همدلی، عمران و آبادانی، توسعه و پیشرفت استان و …‌ حقیقتاً شایسته‌ی تقدیر و تشکر است.
استاندار ایلام در پایان این پیام ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای اصحاب قلم و رسانه به ویژه شهید محمود صارمی، آورده است: روز خبرنگار را به همه‌ی خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه، مطبوعات و فعالان عرصه‌ی اطلاع‌رسانی در استان ایلام صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند متعال توفیق و سربلندی را برای همه‌ی شما عزیزان خواستارم.

تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:19:47

نظرات