نکونام: تلاش می‌کنند سر استقلال کلاه بگذارند

نکونام: تلاش می‌کنند سر استقلال کلاه بگذارند

سرمربی تیم با اشاره به دو پیروزی متوالی تیمش گفت: با بضاعت و نفراتی که داریم می‌جنگیم و جلو می‌رویم و ان‌شاءالله ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

جواد نکونام سرمربی تیم استقلال بعد از بازی مقابل ملوان اظهار کرد: نکونام: شروع بازی را خوب شروع کردیم. یک غفلت سبب پنالتی شد که سید حسین حسینی ما را در بازی نگه داشت و در دقیقه ۶ بازی در بازی ماندیم. بعد از آن جریان بازی دستمان بود. تیم ملوان بازی مستقیمی انجام داد و با توپ روی کرنر می‌خواستند به ما ضربه بزنند. اگر روی ضربات بلند برنامه‌ریزی نداشتیم، تیممان متاسفانه مشکل داشتیم.

سرمربی استقلال افزود: رفته رفته خوب بازی کردیم و نیمه اول دو، سه موقعیت فوق‌العاده داشتیم. در دقیقه ۲۷ یا ۲۸ صحنه مشکوکی رقم خورد که نمی‌دانم پنالتی بود یا نه. اگر پنالتی هم می‌گرفتند اتفاقی نمی‌افتاد. در کل قضاوت آقای مهدوی خوب بود. نیمه دوم با شروع بازی باید مقابل تیمی که مستقیم بازی می‌کند حواسمان را جمع مس‌کردیم. در نیمه دوم بازی را کنترل کردیم و شاید در برخی صحنه‌ها به خاطر خستگی بازیکنان و تغییر کم که می‌توانستیم ایجاد کنیم مجبور به این کار شدیم. ما امکان تغییر در برخی از پست‌ها نداریم و ریسکمان کمتر است. روی ضربات ایستگاهی که کار کرده بودیم، توانستیم به گل برسیم. بعد هم چون بازی قبل ملوان را دیده بودیم، می‌دانستیم به سمت بازی مستقیم می‌روند و آن را کنترل کردیم.

نکونام: تلاش می‌کنند سر استقلال کلاه بگذارند

در دقایقی استقلال خواب ماند

وی با بیان اینکه تیمش می‌توانست گل دوم را هم بزند گفت: می‌توانستیم گل دوم را بزنیم. دو موقعیت خوب داشتیم که نتوانستیم یکی را تبدیل به گل کنیم. ملوان خوب بازی کرد اما به نظرم تیم ما در دقایقی خواب ماند و آنها خوب بازی کردند. تلاش بازیکنانم فوق‌العاده بود و زحمت کشیدند و توانستند بهترین بازی را به نمایش بگذارند. بازیکنان خسته بودند. تشکر می‌کنم از همه بازیکنانم و جای هوادارنمان در بازی خالی بود.

با بضاعتی که داریم می‌جنگیم

نکونام خاطرنشان کرد: اگر بازی در انزلی بود، تمام هواداران بودند. هواداران باید در استادیوم باشند و از فوتبال لذت ببرند. واقعا بدون آنها انرژی تیم کم می‌شود. همه تیم‌ها این شکلی هستند. خیلی تاثیر دارند و امیدوارم آزادی به شکل سابق و زیبای خود برگردد و هواداران حضور داشته باشند. مهم سه امتیاز بازی بود که به آنها تقدیم می‌کنیم. با بضاعت و نفراتی که داریم می‌جنگیم و جلو می‌رویم و ان‌شاءالله ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

هیچکس شرایط من را در استقلال نداشته است

وی در پاسخ به این سوال که گفته شده به استقلال کمک شده گفت: اگر حمایت امسال بوده ما هم باید بدانیم. تیم ما از پارسال حداقل ۳۰ یا ۴۰ درصد طلبکار است. حمایت دیگر هم ندیدم ولی این هم نظری است و قابل احترام است. امسال این شکلی نبوده است. سال‌های سال است که هوادار استقلال هستم و این شرایط را تاکنون ندیده بودم. تجربه این کار را در کل فوتبالم نداشتم و فکر می‌کنم هیچ مربی تا حالا این شرایط را در استقلال داشته باشد. ولی به عشق و لطف هواداران که واقعا من را همیشه شرمنده کرده‌اند، کار می‌کنیم.

هیچ بازیکنی بدون نظر من جذب نمی‌شود

او در پاسخ به وضعیت آریا برزگر و منتظر محمد و سامان تورانیان گفت: می‌توانم بخشی را واضح جواب بدهم اینکه بازیکنان در تیم ما هستند و به خاطر بودجه که نمی‌توانستیم از سقف رد شود، این کار را انجام دادیم. هیچ بازیکنی بدون نظر مستقیم من جذب نخواهد شد. من در کارم تعارف ندارم و کار درست انجام می‌شود. منتظر محمد بازیکن باکیفیتی بود ولی با بودجه‌ای که داشتیم‌ مجبور بودیم جابه‌جایی داشته باشیم که این اتفاق افتاد. در مورد تورانیان و بقیه هم باید بگویم که در تیم هستند و منتظریم کارشان درست شود و وارد لیست شوند.

نکونام درباره رشد کیفی بازیکنان استقلال افزود: بازیکنانی که در استقلال بازی می‌کنند با کیفیت هستند و قطعا بهترین کیفیت را دارند. قطعا بازیکن بزرگ برای باشگاه بزرگ است. بازیکنان شاید در برهه‌ای اشتباهاتی داشته‌اند اما آنها بهترین‌اند و کیفیت واقعی را نشان می‌دهند. من کاری نکردم و این عملکرد حاصل توانایی خودشان است.

ما فقط برد و سه امتیاز می‌خواهیم

سرمربی استقلال در مورد خط دفاعی گفت: باید بدانید من چند سال مربی هستم و خیلی وقت‌ها می‌خواهند سر استقلال کلاه بگذارند. تیم‌های دیگر ۱۵ بازی را یک هیچ می‌برند کسی چیزی نمی‌گوید. در مورد استقلال که می‌شود این شکلی نیست. پارسال استقلال در کورس قهرمانی بود و در یک بازی بی‌محابا جلو رفت و سه گل زد. باید خوب بازی کنیم و ببریم. ما فقط برد و سه امتیاز را می‌خواهیم. با شرایطی که امسال داریم باید ببریم. باید زحمت خود را بکشیم تا در نیم فصل تیم را تقویت کنیم و عملکرد بهتری داشته باشیم.

اگر مثل کی‌روش بازی کنم، بهترین روز زندگی‌ام است

نکونام در مورد موقعیت‌های کم بازی گفت: من چندین بار گفتم و این صحبت رقبا است. اگر من روزی بتوانم مثل کی‌روش باشم آن روز بهترین روز زندگی‌ام است. در مورد کسی حرف می‌زنیم که در تاریخ فوتبال ایران تاثیرگذار بوده است. هواداران باید باهوش باشند. ما بازی می‌کنیم که ببریم. ما با اختلاف یک گل بازی‌هایی را باختیم اما حریف خوب دفاع کرده است. ما باید سعی کنیم بهترین بازی را انجام دهیم. نیاز به بازیکن و ابزار داریم که هنرشان را در نزدیک ۱۸ قدم نشان دهند. به نظرم بازیکنان ما خوب بازی کردند. نیمه اول شروعش خوب نبود اما بهترین عملکرد را زمانی داریم که ببریم.

او در خصوص اینکه با این دو برد چقدر هواداران را به قهرمانی امیدوار می‌کند؟ افزود: امسالِ استقلال را با هیچ سالی نمی‌شود مقایسه کرد. واقعا مشکلاتی که در فوتبال ندیده بودم را در استقلال می‌بینم. ولی واقعا تمرکز روی بازی است. بازیکنان ۶ ماه حقوق نگرفته بودند. بازی به بازی جلو می‌رویم. مدیریت باشگاه از من حمایت کردند و گفتند پنجم یا چهاردهم شویم، از من حمایت می‌کند. باعث خوشحالی است. اما قانون فوتبال را بلدم. باید هر روز بجنگم و مبارزه کنم تا بتوانم به موفقیت برسم. خودم و تیمم این کار را می‌کنیم اما اینکه چه اتفاقی می‌افتد مشخص نیست. به سمت بازی‌های ملی امید و بزرگسالان هم می‌رویم. اینطور که شنیده‌ام ۱۰ تا ۱۱ بازیکن قرار است برای این دو تیم بروند که باعث خوشحالی است.