نیروهای آتش‌نشانی کرمانشاه برای چهارشنبه سوری در آمادگی
هستند
نیروهای آتش‌نشانی کرمانشاه برای چهارشنبه سوری در آمادگی
هستند

به گزارش خبرنگار مهر، آتش‌پاد غلامرضا رضایی در نشست خبری با تشریح تمهیدات و اقدامات اندیشیده شده برای روزهای پایانی سال و برگزاری مانور آمادگی شب چهارشنبه سوری سازمان آتش نشانی شهرداری کرمانشاه که بعد از ظهر امروز در این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی یکی از سازمان‌های تخصصی درگیر با حوادث […]

به گزارش خبرنگار مهر، آتش‌پاد غلامرضا رضایی در نشست خبری با تشریح تمهیدات و اقدامات اندیشیده شده برای روزهای پایانی سال و برگزاری مانور آمادگی شب چهارشنبه سوری سازمان آتش نشانی شهرداری کرمانشاه که بعد از ظهر امروز در این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی یکی از سازمان‌های تخصصی درگیر با حوادث مراسم چهارشنبه آخر سال است که عملیات‌های متعدد اطفا حریق و امداد و نجات را به انجام می‌رساند.

وی از آمادگی کامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای در مراسم چهارشنبه سوری خبر داد و افزود: ۲۲۰ نفر از آتش‌نشانان این سازمان در آماده باش کامل قرار دارند و همه مرخصی‌ها تا پایان سال لغو شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اندیشیدن یک سری تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در چهار نقطه شهر کرمانشاه، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شکل‌گیری هیچ‌گونه تجمعی از سوی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه قابل قبول نیست.

رضایی با بیان اینکه اکثر حوادثی که منجر به دست رفتن بینایی و نقص عضو افراد می‌شود در قشر آسیب پذیر نوجوانان و کودکان رخ می‌دهد به والدین توصیه کرد با نظارت بیشتر بر فرزندانشان از آنها در مقابل بروز هر گونه حادثه تلخی مراقبت کنند.

وی به اقدامات و مأموریت‌های این سازمان طی سال جاری اشاره کرد و گفت: در مجموع ۲ هزار و ۵۷۷ مورد حادثه در شهر کرمانشاه رخ داده است که از این تعداد یک هزار و ۶۴۵ مورد آتش سوزی، ۹۳۲ مورد امداد و نجات، ۳۱۷ مورد حریق مسکونی، ۹۷ مورد حریق تجاری، ۱۷۱ مورد حریق ماشین، ۲۷۶ مورد حوادث آسانسور، ۷۰ مورد گیر کردن اشیا در گلوی افراد، ۱۶۰ مورد آبگرفتگی منازل مسکونی، ۱۴ مورد آبرسانی و ۱۷ مورد ریزش آوار بوده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نیازمندان کرمانشاهی مهمان سفره امام هشتم

رضایی ادامه داد: طی این عملیات‌های امداد و نجات سازمان آتش نشانی کرمانشاه مجموعاً ۴۵۸ مورد نجات یافته، ۳۰۷ مورد مصدوم و ۴۶ مورد فوتی شهروندان بوده است و نیز حین انجام این مأموریت‌ها ۲۰ نفر از آتش‌نشانان این سازمان به صورت جزئی مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه اخیراً یک نفر از شهروندان کرمانشاهی بر اثر تخریب منزل فرسوده جان خون خود را از دست داد، تصریح کرد: متأسفانه اکثر حوادث ریزش آوار در بافت فرسوده شهری منطقه سه و چهار شهر کرمانشاه رخ می‌دهد که با وجود اعلام به مالک، برای تعیین تکلیف این منازل مراجعه نمی‌کنند.

مزاحمت‌های تلفنی بلای جان امداد رسانی به موقع به شهروندان

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با گلایه از تعداد بالای مزاحمت‌های تلفنی برخی از افراد با خطوط این سازمان، افزود: در زمانی که مزاحمین تلفنی در حال اشغال خطوط تلفن سازمان آتش نشانی هستند، ممکن است فردی نیاز به امداد رسانی فوری داشته باشد که این مزاحمت‌ها امکان امداد رسانی فوری را به تأخیر می‌رساند.

رضایی تصریح کرد: به طور میانگین ۵۰۰ تماس تلفنی در ۲۴ ساعت با شماره ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه برقرار می‌شود که برای شناسایی این افراد با مخابرات و دستگاه‌های انتظامی همکاری‌های لازم انجام و برخی از این شماره‌ها شناسایی و مسدود شده است.

وی مدت زمان رسیدن به محل حادثه توسط تیم امداد و نجات این سازمان را حداکثر ۶ دقیقه اعلام و خاطر نشان کرد: در حال حاضر یازده ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد و به زودی ایستگاه شهرک جهاد نیز راه اندازی می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رشد ۱۱۰ درصدی مشارکت کرمانشاهیان در جشن نیکوکاری

رضایی گفت: امسال بیش از ۲۰۰ نیروی جوان و آماده جذب سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرمانشاه شد و خوشبختانه در خصوص کمبود نیروی جوان و ماهر دغدغه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های این سازمان ساختمان‌های مرتفع و بلند سطح شهر کرمانشاه است، تاکید کرد: ارتفاع نردبان متعلق به سازمان آتش نشانی شهرداری کرمانشاه ۳۲ متر است که با وجود ارتفاع بلند ساختمان‌ها در صورت بروز هرگونه حادثه ناگواری با مشکل مواجه خواهیم بود، اما تلاش داریم در سال آینده یک نردبان ۶۴ متری نیز خریداری کنیم.

وی بیان کرد: این سازمان در سه مبحث آمادگی جسمانی، آموزش و اجرای برنامه‌های مانور برای نیروها خود بسیار تاکید دارد به گونه‌ای که طی سال ۹۸ بیشترین مانور انجام شده در سطح کشور توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه برگزار شد.