هدف‌گذاری برای انسداد ۵۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه

علی مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برآورد وجود ۴۸۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان گفت: در گذشته تعداد چاه‌های غیرمجاز استان بیش از پنج هزار حلقه بود که با انسداد چاه‌هایی که در سال گذشته داشتیم، اکنون به حدود ۴۸۰۰ حلقه رسیده است.

به گفته این مسئول، عمده چاه‌های غیرمجاز استان نیز مربوط به شهرستان‌های کرمانشاه، هرسین و صحنه است.

وی ادامه داد: در چهار ماهه اول امسال نیز حدود ۳۵ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه یادآور شد: اولویت انسداد چاه‌های غیرمجاز با مناطقی است که وضعیت دشت‌ها از نظر افت سطح آب‌های زیرزمینی بدتر است.

مرادی یکی دیگر از اقداماتی که با هدف اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی دشت‌ها در دستور کار است را نصب کنتورهای هوشمند با هدف کنترل برداشت از چاه‌های مجاز عنوان کرد و افزود: در این بخش نیز برنامه داریم امسال ۶۰۰ حلقه چاه استان را به کنتور هوشمند تجهیز کنیم.

وی تعداد کنتورهای هوشمند نصب شده از ابتدای امسال تا کنون را نیز بالغ بر ۲۵۰ دستگاه اعلام و تاکید کرد: در حال حاضر یبش از ۲۸۰۰ حلقه چاه مجاز استان به کنتور هوشمند مجهز هستند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه وجود چاه‌های غیرمجاز و اضافه برداشت از چاه‌های مجاز را دو عامل مهم آسیب رسان به آبخوان‌ها برشمرد که مدیریت آنها به صورت جدی در دستور کار می باشد، اما نیازمند تخصیص اعتبارات است.

انتهای پیام

نوشته هدف‌گذاری برای انسداد ۵۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.