هدف آمریکا از حضور در عراق محافظت از رژیم صهیونیستی است

هدف آمریکا از حضور در عراق محافظت از رژیم صهیونیستی است

«قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق تاکید کرد که اصلی ترین هدف حضور در این کشور محافظت از است.

وی در ادامه افزود: برخی افراد توهم آن دارند که می‌توانند ثبات عراق را متزلزل کنند. ما از جزئیات کامل نقل و انتقال نظامیان آمریکایی و جایگزین شدن نیروهای رزمی خبر داریم. این تحرکات با اطلاع دولت عراق و با هدف انتقال ۱۵۰۰ تن از این نظامیان از پایگاه الحریر به سوریه صورت می‌گیرد.

الخزعلی تصریح کرد: آنچه که این روزها در خصوص تحرکات آمریکا در عراق مطرح می‌شود جوسازی‌های رسانه‌ای است. هدف از این جوسازی‌های نشان دادن قدرت بازدارندگی آمریکا بعد از خدشه دار شدن وجهه این کشور در عراق است.

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق بیان کرد: تعداد نیروهای آمریکایی در عراق ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است و حتی یک نظامی دیگر به این تعداد اضافه نخواهد شد. عراق می‌تواند از خودش دفاع کند. نیروهای آمریکایی که جدیداً به عراق آمده اند، رزمی هستند و اکثر آنها به سوریه خواهند رفت. پنج یا ۱۰ هزار آمریکایی نمی‌توانند تهدیدی برای عراق باشند.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف پنهان حضور نظامیان آمریکایی در عراق ایجاد یک اقلیم در مرزهای مشترک با سوریه است. آمریکایی‌ها نتوانستند به آن سطح از همکاری با عراقی‌ها که توقعش را داشتند، دست پیدا کنند. ساکنان استان الانبار باید نسبت به نقشه‌های آمریکا هوشیار و آگاه باشند.

الخزعلی تاکید کرد: موضوع مذاکرات برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در عراق یک موضوع قدیمی است و دولت مصطفی الکاظمی در دوره فعالیت خود هیچ اقدام واقعی در این خصوص انجام نداد.

وی ادامه داد: مسأله خروج نظامیان آمریکایی از عراق حتمی است و آنها نیز این موضوع را می‌دانند. دیگر بهانه مبارزه با داعش برای آمریکایی‌ها کارآمد و کافی نیست.

هدف آمریکا از حضور در عراق محافظت از رژیم صهیونیستی است

وی در خصوص انتخابات آتی در عراق نیز گفت: من نسبت به برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در عراق قانع نشده ام. هر دولت و پارلمان باید در دوره معین خود فعالیت کند. تنها در صورت وجود شرایط خاص از برگزاری انتخابات زودهنگام صحبت به میان می‌آید و در حال حاضر این شرایط وجود ندارد. پارلمان و دولت به صورت عادی در حال فعالیت هستند.

الخزعلی اضافه کرد: ممکن است برخی جریان‌های سیاسی برگزاری انتخابات زودهنگام را به نفع خود ببینند اما باید به اراده ملت عراق احترام گذاشت. جنبش عصائب اهل الحق تمایلات سیاسی ندارد و حرف و حدیث‌ها در خصوص پست‌های دولتی و مداخلات در دولت پوچ است.

الخزعلی در خصوص مشارکت نیروهای عصائب اهل الحق در آزادسازی منطقه بیجی گفت: در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ یعنی در زمان آزادسازی منطقه بیجی، شمار نیروهای ما به ۱۵۰۰ تن می‌رسید و بعد از آزادسازی این منطقه هیچ کدام از این نیروها کنترل هیچ منطقه‌ای را به دست نگرفتند. مسئولان این نیروها بعد از یک یا دو روز، کنترل پالایشگاه بیجی را به نیروهای نظامی با حضور ابومهدی المنهدس دادند. اتهامات مطرح شده علیه این نیروها در خصوص کم شدن تجهیزات مربوط به این پالایشگاه کاملاً غلط است.

«محمد الجویبراوی» یکی از رهبران سازمان بدر عراق نیز روز گذشته تاکید کرده بود که اقدامات آمریکا در داخل خاک سوریه و نزدیک مرزهای عراق یک نمایش توهم آمیز با هدف اثبات حضور خود در منطقه است.

وی در ادامه افزود: انتشار تصاویر و کلیپ‌های تحرکات نظامیان آمریکا در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی تنها با هدف اثبات حضور آمریکا در منطقه صورت می‌گیرد.

الجویبروای تصریح کرد: یکی از اهداف این تحرکات اعمال فشار بر دولت عراق در خصوص بودجه نیروهای حشدشعبی که در پارلمان تصویب شده، است. فرضیه قصد و نیت آمریکا برای حمله نظامی به نیروهای حشدشعبی با شکست روبه رو خواهد شد چرا که این نیروها در بهترین شرایط تسلیحاتی خود به سر برده و سلاح‌های پیشرفته‌ای در اختیار دارند که می‌تواند هرگونه حمله را خنثی کند. این در حالیست که آمریکا در ضعیف‌ترین اوضاع خود به سر برده و هرگز نخواهد توانست از لحاظ نظامی خطر کند.