هزینه 400 میلیون دلاری برای مدیریت اغتشاشات

هزینه 400 میلیون دلاری برای مدیریت اغتشاشات

محمد معاون اول رئیس جمهور در افتتاحیه نخستین همایش ملی آموزش مدیران و کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی گفت: این طور نیست که با وجود کشورهایی چون سلطه بین المللی، از نهادهای عمومی و بین المللی کاری برنیاید.

وی ادامه داد: در کشور از نظر تعداد تحریم ها اولین هستم؛ هیچ کشوری نیست که من را تحریم نکرده باشد. از کانادا و استرالیا و اروپا و آمریکا و دیگر کشورها من را تحریم کردند.

مخبر تاکید کرد: اولین بار در اروپا من را تحریم کردند؛ آنجا وکیل گرفتیم و ظرف دو سال از تحریم درآمدم؛ حالا بگذریم به محض اینکه از تحریم درآمدم از سوی کشور دیگر تحریم شدم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: وقتی دولت را تحویل گرفتیم ذخایر اقلام اساسی همچون گندم در وضعیت قرمز قرار داشتند. زمان تحویل دولت سیزدهم با تورم 60 درصدی مواجه بودیم. ظرفیت ذخایر گندم را ظرف سه ماه به صد در صد رساندیم.

وی در بخش دیگری گفت: در اغتشاشات 50 هزار نفر را از سراسر دنیا جمع کردند و با تمام امکانات به تهران فرستادند، نمونه این قضیه را در تاریخ نداریم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: تمام خواننده های معروف دنیا را که هر کدام چند میلیون دنبال کننده داشتند یک جا علیه ایران جمع کردند. به سلبریتی ها و فوتبالیست های معروف مثل مسی پول دادند تا علیه جمهوری اسلامی توئیت بزنند. 400 میلیون دلار برای مدیریت اغتشاشات هزینه کردند.

هزینه 400 میلیون دلاری برای مدیریت اغتشاشات

مخبر با بیان اینکه رشد نقدینگی امروز ما به حدود 25 درصد رسیده، گفت: فکر می‌کردیم تا پایان سال به این عدد برسیم که امروز رسیدیم؛ این اتفاق بزرگی است.

وی افزود: تورم ماهانه ما از فروردین ماه 1402 به شدت کاهشی شده است.

ادامه دارد…