واکنش رسانه‌های رژیم صهیونیستی به موزه نظامی حزب‌الله لبنان

واکنش رسانه‌های رژیم صهیونیستی به موزه نظامی حزب‌الله لبنان

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، یک موزه گردشگری را افتتاح کرد که در آن غنیمت‌هایی از ارتش که در طول جنگ‌های اول و دوم لبنان به دست آمده بودند و دیگر غنیمت‌ها به نمایش گذاشته شدند.

برخی رسانه‌های عبری زبان درباره مردمی که به موزه رفتند، اعلام کردند، آنها سوار تانک‌ها و خودروهای زرهی شدند و حزب‌الله سامانه‌های پدافندی را برای گردشگران و مردم به نمایش گذاشت.

واکنش رسانه‌های رژیم صهیونیستی به موزه نظامی حزب‌الله چه بود؟

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، در بخش دوم این موزه آنها ضعف در داخل اسرائیل شامل ضعف در حوزه‌های نظامی و سیاسی و شکاف و جدایی را بررسی کردند و باید تاکید کنم، زمانی که آنها ضعفی را تشخیص می‌دهند، روی آن کار می‌کنند.

این شبکه عبری زبان اعلام کرد، به نظر نمی‌رسد این تنها یک موزه باشد بلکه بخشی از جنگ آگاهی‌بخشی است که هر روز درباره مقدمات آن و تولید افکار عمومی و اقدامات تحریک‌آمیز می‌شنویم، این بخشی از مهندسی آگاهی بخشی حزب‌الله و این سخن است که دشمن اسرائیلی دشمنی ضعیف است و می‌توان به پیروزی بر آن افتخار کرد و پیروزی الهی می‌تواند بار دیگر اتفاق بیفتد.

شبکه تلویزیونی یاد شده در ادامه نیز تاکید کرد، این مساله نشان می‌دهد که دبیرکل حزب‌الله آماده است خطرات بیشتری را در برابر اسرائیل به جان بخرد و حتی حاضر است خطر تقابل در مرزهای شمالی را به جان بخرد.

همزمان مقاومت فلسطین در لبنان (حزب‌الله) موشک‌های پدافند هوایی سام۶ را در افتتاحیه موزه نظامی شهر بعلبک به مناسبت ششمین سالروز آزادسازی ارتفاعات شرقی در سال ۲۰۱۷ به نمایش گذاشت.

موزه یاد شده با حضور چهره‌هایی از حزب‌الله لبنان و با نظارت ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی حزب‌الله و جمع گسترده‌ای از علاقه‌مندان افتتاح شد.

تمامی تجهیزات نظامی و حدود ۵۰ دستگاه خودرویی که در این موزه به نمایش گذاشته شدند، غنیمت‌های جنگی هستند که مقاومت اسلامی از سال ۱۹۸۲ سال حمله رژیم صهیونیستی به لبنان تا اولین آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ به دست آمدند.

همچنین در این موزه غنیمت‌هایی که نیروهای مقاومت در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ از دشمن اسرائیلی گرفتند تا دومین ‌آزادسازی ارتفاعات شرقی در سال ۲۰۱۷ به نمایش درآمدند.

ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی حزب‌الله گفت: برپایی چنین موزه‌ها و نمایشگاه‌هایی برای این است که پیروزی‌ها و دستاوردهای مقاومت از بین نرود.

همچنین در مراسم افتتاح این موزه، یمی از افسران مقاومت اسلامی اهداف برپایی آن و اشیاء به نمایش گذاشته شده را شرح داد.

حزب‌الله لبنان ۱۱ اوت جاری از سامانه موشک‌های هدایت شونده «ثارالله» که در سال ۲۰۱۵ مورد استفاده قرار گرفتند، رونمایی کرد.

این سامانه دارای ویژگی‌های متعددی است که از جمله مهمترین آنها این است که سلاحی ضد زره بوده و به پرتاب موشک‌های «کورنت» اختصاص یافته و از دو پرتابگر تشکیل شده است.