واکنش زلنسکی به حذف کمک به اوکراین از لایحه بودجه موقت آمریکا

واکنش زلنسکی به حذف کمک به اوکراین از لایحه بودجه موقت آمریکا

ولودیمیر در یک سخنرانی ضبط شده به مناسبت «روز بزرگداشت مدافعان» به صورت مستقیم به در مورد حذف کمک‌ها به اوکراین اشاره‌ای نکرد، اما گفت که هیچ کس نمی‌تواند ثبات، قدرت، شجاعت و پایداری اوکراین را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور اضافه کرد: اوکراین تنها در روز پیروزی دست از مقاومت و مبارزه خواهد کشید. درحالیکه ما هر روز به آن نزدیک‌تر می‌شویم، می‌گوییم «تا جاییکه ادامه پیدا کند خواهیم جنگید.»

رستم اومروف وزیر دفاع اوکراین از سوی دیگر ابراز داشت که وی در یک تماس تلفنی با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا تضمین‌هایی درباره کمک نظامی بیشتر دریافت کرده است.

اومروف در حساب ایکس خود نوشت: وزیر آستین به من اطمینان داد که حمایت آمریکا از اوکراین ادامه خواهد داشت و اینکه همچنان جنگجویان اوکراینی یک پشتیبانی قوی در میدان جنگ خواهند داشت.

واکنش زلنسکی به حذف کمک به اوکراین از لایحه بودجه موقت آمریکا

یک سخنگوی وزارت خارجه اوکراین مدعی شد که کی‌یف در حال همکاری با شرکای آمریکایی است تا اطمینان حاصل کنند که یک تصمیم بودجه جدید شامل کمک‌های مالی به اوکراین می‌شود.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه گفت که جمهوری‌خواهان متعهد شده‌اند از طریق رای‌گیری جداگانه به اوکراین کمک کنند و حمایت آمریکا تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند قطع شود.

پیشنهاد فر نیوز
مسجد الاقصی برای گروه‌های مقاومت خط قرمز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *