واکنش عجیب آقای مدیر به یک فحاشی دسته جمعی

واکنش عجیب  آقای مدیر به یک فحاشی دسته جمعی

دیدار و در ورزشگاه نقش جهان در حالی به پایان رسید، که با وجود پیروزی طلایی‌پوشان اصفهانی مقابل حریف تبریزی در طول مسابقه بارها شاهد فحاشی هواداران سپاهان به بودیم، که در افتتاحیه لیگ برتر بازوبند کاپیتانی را نیز بربازو داشت.

ماجرای کینه هواداران سپاهان و شجاع خلیل‌زاده به لیگ شانزدهم برمی‎‌گردد که این مدافع در سال پر فراز و نشیب سپاهانی‌ها با عبدالله ویسی، سیبل انتقادات بی‌رحمانه هواداران درباره عملکرد تیم شده بود و وقتی در نیم فصل دوم خبر علاقه برانکو ایوانکوویچ به خلیل‌زاده منتشر شد، هواداران برخورد بسیار تندی داشتند و حتی در برخی بازی‌ها علیه مدافع تیم‌شان شعار دادند.

این پایان روزهای دشمنی سپاهانی‌ها با شجاع خلیل‌زاده نبود و پیوستن این بازیکن در پنجره تابستانی لیگ هفدهم به پرسپولیس چیزی نبود که هواداران اصفهانی بتوانند به راحتی با آن کنار بیایند. پس وقتی سپاهان از لیگ هجدهم به جرگه مدعیان بازگشت، شاهد بالا گرفتن دوباره رقابت سپاهان و پرسپولیس برای کسب قهرمانی بودیم و این کینه و دشمنی هم قوت بیشتری گرفت و خلیل‌زاده یکی از بازیکنانی بود که همواره در بازی‌های دو تیم که در نقش جهان برگزار می‌شد، مورد هجمه و شعار سپاهانی‌ها قرار می‌گرفت.

واکنش عجیب  آقای مدیر به یک فحاشی دسته جمعی

آخرین پرده از برخورد تند سپاهانی‌ها با خلیل‌زاده در مصاف برابر تراکتور که اولین حضور این مدافع با پیراهن تراکتور بود، رقم خورد و آنها هر وقت جریان بازی از تب و تاب می‌افتاد، با شعارهای تندشان مدافع سابق سرخپوشان را آزار می‌دادند. اوج این فحاشی‌ها در دقایق پایانی نیمه اول رخ داد که خلیل‌زاده برخوردی با اسدی داشت و در ادامه برخورد بازیکنان دو تیم وسعت بیشتری گرفت و با اضافه شدن دانشگر و صفا هادی به سکوهای نقش جهان هم کشیده شد.

شب گذشته که برنامه فوتبال برتر روی آنتن رفت، محمدحسین میثاقی بخشی از این برنامه را به صحبت درباره حواشی بازی سپاهان و تراکتور و البته فحاشی هواداران به خلیل‌زاده اختصاص داد، اما نکته عجیب موضع گیری غیرمنتظره مهدی سلیمی سرپرست تیم فوتبال سپاهان بود که ضمن ابراز بی اطلاعی و اینکه حرف‌های تماشاگران را نشنیده، فرض عجیبی را مطرح کرد و اینطور موضع خود را به عنوان نماینده سپاهان بیان نمود:« درباره فحاشی‌ها و موضوعی که آقای مظفری‌زاده (سرپرست تیم فوتبال تراکتور) می‌گویند، خدایی من چیزی نشنیدم. ولی به فرض اینکه قبول کنیم، چرا هواداران فقط باید به یک بازیکن توهین کنند. پیرامون این قضیه هم بالاخره بازی ناظر و ناظر داوری داشته و آنها پیرامون این قضیه تصمیم گیرنده هستند.»

طبعا این واکنش نسبت به فحاشی دسته جمعی به یک بازیکن فوتبال با سابقه شجاع خلیل زاده باید مورد نکوهش قرار بگیرد. به خصوص که زیر سبیلی رد کردن مسایل ناشایست و هم محکومیت آنها باعث تکرار آن خواهد شد. اگر امروز شجاع قربانی این موضوع شده، این مسئله در آینده برای بازیکنان دیگری هم اتفاق خواهد افتاد. به این شکل هر تیمی می‌تواند ضمن دفاع هواداران خاطی خود مسئله فحاشی را به چیز دیگری نسبت بدهد.