ورود به کرمانشاه ممنوع است
ورود به کرمانشاه ممنوع است

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به وضعیت آبی و زرد شهرستان‌های استان کرمانشاه، گفت : این شرایط محدودیتی برای سفر‌های نوروزی ایجاد نمی‌کند، اما از تمام افرادی که قصد سفر به استان را دارند درخواست داریم به کرمانشاه نیایند. او گفت : حتی اگر یک […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به وضعیت آبی و زرد شهرستان‌های استان کرمانشاه، گفت : این شرایط محدودیتی برای سفر‌های نوروزی ایجاد نمی‌کند، اما از تمام افرادی که قصد سفر به استان را دارند درخواست داریم به کرمانشاه نیایند.

او گفت : حتی اگر یک فرد مبتلا به کرونا در میان مسافران باشد و تعدادی از میزبانان خود را آلوده کند، وضعیت شهر‌ها به سرعت به نارنجی و قرمز تبدیل می‌شود.

بازوند به شیوع کرونای انگلیسی هم اشاره کرد و افزود: این نوع ویروس قدرت سرایت بالایی دارد و انجام سفر‌های نوروزی می‌تواند زمینه شیوع این ویروس را فراهم کند.

استاندار کرمانشاه از تمام فرمانداران خواست در ایام نوروز به شدت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی نظارت داشته باشند و افزود: اگر غفلت کنیم استان کرمانشاه به سرعت به سرنوشت خوزستان گرفتار شده و مراکز درمانی پر از بیمار شده و بستری‌ها و فوتی‌های کرونا افزایش می‌یابد.

او به خسارت‌های کرونا در ۱۳ ماه گذشته اشاره کرد و افزود: متاسفانه در این ۱۳ ماه حدود ۱۵۰۰ نفر از عزیزانمان را از دست دادیم و علاوه بر خسارت‌های جانی، استان متحمل خسارت‌های مالی بسیاری شد.

بازوند گفت: امسال کرونا بیش از ۷۸۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت وارد کرد و طی این مدت دانشگاه علوم پزشکی هزار میلیارد تومان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا هزینه کرده است.

استاندار کرمانشاه افزود: با این آمار و ارقام حجم خسارات کرونا مشخص می‌شود و هرچه غفلت و کوتاهی کنیم حجم این خسارت‌ها افزایش می‌یابد، بنابراین پیشگیری بهترین راهکار است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فرمانده قرارگاه ارتش در غرب کشور: مرزهای ایران ‌شبانه‌روزرصد می‌شود/ مرزها را برای اشرار ‌غیرقابل نفوذ کرده‌ایم

بازوند گفت: اگر دچار پیک چهارم کرونا شویم اولین خسارت متوجه خود مردم است، چرا که مجددا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها اعمال شده و اشتغال و کار و کاسبی مردم آسیب می‌بیند و از طرفی بسیاری مبتلا شده و برخی جان خود را از دست می‌دهند.

او افزود: در همین راستا از همه می‌خواهیم که با جدیت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و در نوروز امسال از سفر رفتن و برگزاری مهمانی و دورهمی اجتناب کنند و بدانند که کرونا با کسی شوخی ندارد و می‌تواند به راحتی آن‌ها را گرفتار کند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به برگزاری ۵۵ جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان طی امسال، گفت: طی این جلسات ۵۳۴ مصوبه داشتیم که خوشبختانه ۹۸ درصد آن‌ها اجرایی شده است.

او با تقدیر از عملکرد تمامی دستگاه‌های عضو ستاد، از مردم خیر استان هم که درجریان کمک‌های مومنانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند، قدردانی کرد.

بازوند از قرارگاه مباره با کرونا حاج قاسم سلیمانی که نقش موثری در پیشگیری از اوج گیری کرونا در استان داشت تقدیر و قدردانی کرد و اجرای موفق این طرح را از برکات اسم و نام شهید حاج قاسم سلیمانی و ارادت مردم به این شهید والامقام دانست .

انتهای پیام/د