وزیر بهداشت : در مرز خسروی سازه دو طبقه درمانی احداث کرده ایم که امسال از یک طبقه آن بهره برداری می شود.

به گزارش فر نیوز  به  نقل از  وبدا دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه آیین بدرقه کاروان سلامت اربعین در پایگاه اورژانس هوایی استان تهران، گفت: امروز شاهد تجمعی پرشور از نیروهای خدوم بهداشت و درمان کشوریم که عاشقانه، داوطلبانه و با شور و شوق برای خدمت رسانی به زائران اربعین به مناطق مرزی اعزام شدند.

وی افزود: سال گذشته که در منطقه حضور داشتم شاهد زحمات این عزیزان بودم و می دیدم که چگونه با خضوع و تحمل گرما و رنج خستگی به زائران خدمت ارائه می کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این فداکاری‌ها با این درجه از خلوص و ایثار تنها در ایران اسلامی اتفاق می افتد، اظهار داشت: ۵۵ درصد زائران اباعبدالله از مرز مهران به مراسم راهپیمایی اربعین می پیوندند، بنابراین ما نیز در مهران امکانات بیشتری متمرکز کرده ایم.

دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: امسال یک سازه ثابت بیمارستانی در پایانه مهران با همه امکانات افتتاح کرده ایم که در خدمت زائران خواهد بود.

وی ادامه داد: برای اربعین امسال ۳۷۳ آمبولانس، ۵۷ اتوبوس آمبولانس، ۱۲ بالگرد، ۱۰ بیمارستان صحرایی و هزار نیروی داوطلب و ۱۷۰ پزشک در منطقه مستقر خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سال گذشته موفق شدیم در شلمچه، یک سازه ثابت بیمارستانی به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی راه اندازی کنیم.

وی افزود: در مرز خسروی نیز سازه دو طبقه ای احداث کرده ایم که امسال از یک طبقه آن بهره برداری می شود.

دکتر عین اللهی یادآور شد: در بقیه پایانه ها همچون تمرچین و باشماق نیز متناسب با تردد زائران، کادر بهداشت و درمان و اورژانس حضور خواهند داشت./