وزیر بهداشت: فرهنگ تجویز دارو باید اصلاح شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرهنگ مصرف منطقی دارو از رویکردهای اصلی این وزارتخانه است و باید رویه کنونی تجویز دارو در کشور اصلاح شود.

وزیر بهداشت: فرهنگ تجویز دارو باید اصلاح شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در آیین افتتاح از یک واحد سردخانه در بجنورد اظهار کرد: بسیاری از مردم وقتی به پزشک مراجعه می کنند، توقع دارند که داروی زیادی برای آنها تجویز شود در حالی که برخی بیماری ها با خودمراقبتی و یا بدون دارو بهبود می یابد.

وی با اشاره به اجرای طرح سلامت خانواده، افزود: اگر می خواهیم که سلامت مردم به روش صحیح تامین شود باید خانواده ها پیشتاز این مهم باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: بسیاری از عادات فردی، سبک زندگی، فشار خون و دیگر مباحث مرتبط با سلامت در طرح سلامت خانواده ثبت می شود و پزشکان براساس آن خدمات درمانی به بیمار ارایه می دهند.

وی اصلاح سبک زندگی را عامل پیشگیری از بسیاری بیماری ها دانست و یادآور شد: تامین سلامت تنها محدود به وزارت بهداشت نیست و باید همه بخش های جامعه و افراد در تامین آن هم افزایی داشته باشند.

عین اللهی ادامه داد: شروع سلامت با یک سبک زندگی سالم به نتیجه می رسد و باید این روش را در سرلوحه زندگی قرار داد.

وی ادامه داد: می توان با انجام ورزش و تغذیه صحیح از بیماری ها جلوگیری کرد و جامعه‌ای سالم داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یکروزه خود در نخستین روز از هفته دولت امسال به خراسان شمالی چندین پروژه درمانی را در بجنورد افتتاح می کند.