وزیر بهداشت: ۲ هزار خانه بهداشت روستایی در دولت سیزدهم احداث شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲ هزار خانه بهداشت روستایی در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده و ۲ هزار خانه دیگر نیز در دست احداث است.

وزیر بهداشت: ۲ هزار خانه بهداشت روستایی در دولت سیزدهم احداث شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در بدو ورود به خراسان شمالی در فرودگاه شهدای بجنورد اظهار کرد: احداث خانه بهداشت روستایی و مراکز جامع سلامت از اولویت بهداشتی و درمانی است که در دولت سیزدهم به شکل جدی دنبال می شود.

وی با بیان اینکه دولت بر بهره گیری از ظرفیت خیرین سلامت در ارتقای شاخص های درمانی و بهداشتی در کشور تاکید دارد، افزود: وزارت بهداشت همواره سعی کرده تا از ظرفیت خیران به خوبی بهره مند شود به گونه ای که سال گذشته این افراد ۳۶ هزار میلیارد ریال برای احداث بیمارستان، ساخت خانه های بهداشت روستایی و خرید تجهیزات درمانی کمک کردند.

عین اللهی ادامه داد: این در حالی است که نیکوکاران سلامت در سال ۱۴۰۰، ۱۸ هزار میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان کمک کرده بودند.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح سلامت خانواده در ۹۱ شهرستان به صورت آزمونه، گفت: با فعال شدن برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر، خدمات بر مبنای سطح‌بندی به بیماران ارایه می‌شود.

وی افزود: با اجرایی شدن این طرح خدمات در مطب‌ها، پایگاه‌های سلامت و مراکز بیمارستانی با کمترین هزینه به بیماران ارایه می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یکروزه خود در نخستین روز از هفته دولت امسال به خراسان شمالی چندین پروژه درمانی را در بجنورد افتتاح می کند.