وعده تکمیل فاز اول آزادراه قزوین-الموت-تنکابن تا اردیبهشت ۱۴۰۳

وعده تکمیل فاز اول آزادراه قزوین-الموت-تنکابن تا اردیبهشت ۱۴۰۳

وعده تکمیل فاز اول آزادراه قزوین-الموت-تنکابن تا اردیبهشت ۱۴۰۳

وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی آزادراه قزوین-الموت–تنکابن خبر داد و بر تکمیل ۶۲ کیلومتر از این آزادراه (فاز اول) تا اردیبهشت ۱۴۰۳ تاکید کرد.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ مهرداد بذرپاش در بازدید از روند احداث آزادراه قزوین-الموت–تنکابن با اشاره به پیشرفت فیزیکی این آزادراه و اهمیت آن در توسعه مسیرهای ارتباطی کشور بر تکمیل آن تا اردیبهشت ۱۴۰۳ تاکید کرد و گفت: پیمانکار این آزادراه با تامین اعتبار و تسریع در روند کارها باید هرچه سریع‌تر زمینه افتتاح این مسیر را فراهم کند.

وی با بیان این‌که آزادراه ۱۶۴ کیلومتری قزوین-الموت-تنکابن ۱۸ کیلومتر تونل دارد، ادامه داد:‌ ۹۰ کیلومتر این پروژه در حوزه استحفاظی استان قزوین قرار دارد که این بخش در حال حاضر دارای بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. مراحل افتتاح فاز نخست آن به طول ۶۲ کیلومتر در دستور کار جدی مدیریت استان قرار دارد.

وی بر تکمیل فاز نخست آن شامل ۶۲ کیلومتر تا اردیبهشت ۱۴۰۳ تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نیز با بیان اینکه «توسعه و تکمیل ۱۰ هزار کیلومتر مسیر آزادراهی، بزرگراهی و شبکه ریلی در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد»، گفت: هم اکنون و در حوزه احداث بزرگراه ۶ هزار کیلومتر مسیر در دست ساخت داریم که یکی از مهم‌ترین آنها آزادراه قزوین-الموت-تنکابن است که فاز نخست آن از قزوین تا الموت ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: از ۴۷۰ کیلومتر هدف‌گذاری ساخت و توسعه آزادراه در کشور؛ امسال آزادراه شیراز – اصفهان به طول ۲۱۲ کیلومتر، منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال به طول ۱۵.۵ کیلومتر به بهره برداری رسیده است و آزادراه منجیل-رودبار نیز به طول هشت کیلومتر آماده بهره‌برداری است.

پیشنهاد فر نیوز
تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخابات در کرمانشاه رصد می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متوسط ساخت و افتتاح مسیرهای آزادراهی کشور در دولت سیزدهم سه برابر شده است، گفت: آزادراه صوفیان-تبریز و مراغه – هشترود نیز در حال تکمیل بوده و سال آینده آماده افتتاح و بهره برداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل یادآور شد: استان سیستان و بلوچستان بیشترین و بزرگ‌ترین طرح‌های بزرگراه و آزادراهی را به خود اختصاص داده است.

خادمی به وضعیت طرح‌های ریلی کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: چهار طرح ریلی در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد که شامل دو مسیر ریلی سنندج – همدان و بستان‌آباد-تبریز می‌شود. همچنین مسیر ریلی رشت – کاسپین به طول ۳۷ کیلومتر نیز تا پایان امسال تکمیل و آماده بهره برداری می‌شود.

انتهای پیام/

  • توضیحات بذرپاش در مورد آخرین وضعیت مسکن ایثارگران در طرح مسکن ملی + فیلم

  • بذرپاش: ۱۷۰۰ واحد مسکونی در البرز ساخته می‌شود